Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Menu Wyświetlanie w AutoMapie dla systemu iOS
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Menu Wyświetlanie w AutoMapie dla systemu iOS

W AutoMapie dla systemu iOS można skonfigurować wyświetlanie punktów użyteczności publicznej (POI) według własnych preferencji. W opcjach wyświetlania można wybrać tylko te kategorie, które mają być pokazywane na mapie oraz ustawić skalę, od jakiej mają być wyświetlane.

Możliwość konfigurowania wyświetlania punktów użyteczności publicznej dostępna jest po wejściu w menu POI, czyli po kliknięciu przycisku POI Przycisk POI znajdującego się na dolnej belce i wybranie opcji Wyświetlanie, gdzie pojawi się ekran, jak na poniższym zrzucie.

Menu Wyświetlanie
Menu Wyświetlanie

Jak widać na powyższym zrzucie, okno Wyświetlanie składa się z czterech części. Pierwszą z nich jest górna belka funkcyjna, poniżej ustawienie skali, od jakiej mają być wyświetlane POI, następnie jest lista kategorii, a na samym dole druga belka funkcyjna.

W górnej belce funkcyjnej dostępne są takie opcje, jak POI i Anuluj. POI umożliwia przejście do menu POI oraz zatwierdzenie naniesionych zmian. Natomiast opcja Anuluj również powoduje przejście do menu POI, ale naniesione zmiany nie zostają zapamiętane.

Opcja Od skali umożliwia ustawienie, od jakiej skali na mapie mają być wyświetlane POI z zaznaczonych kategorii. Oczywiście chodzi o skalę od maksymalnego przybliżenia do ustawionej wartości. Niestety nie ma możliwości zmiany skali dla poszczególnych kategorii. Zmiana dotyczy wszystkich kategorii. Po kliknięciu tej opcji do wyboru będą takie skale, jak:

  • 1:32 000 (400 m)
  • 1:64 000 (800 m)
  • 1:120 000 (1.5 km)
  • 1:240 000 (3.0 km)
  • 1:480 000 (6.0 km)
  • 1:960 000 (12 km)
  • 1:1440 000 (18 km)

W trzeciej części znajduje się lista kategorii, którą można przeglądać i dla wybranych włączać lub wyłączać wyświetlanie. Z lewej strony każdej pozycji znajduje się kółko, które służy do zaznaczania lub odznaczenia danej pozycji (tzw. checkbox – pole wyboru). Jeżeli pole wyboru jest puste  Odznaczone wszystkie podkategorie POI,to znaczy, że dana kategoria oraz jej podkategorie nie są zaznaczone do wyświetlania. Kiedy pole wyboru jest wypełnione Zaznaczone wszystkie podkategorie POI, to znaczy, że dana kategoria oraz jej wszystkie podkategorie są wybrane do wyświetlania na mapie. Jeżeli pole wyboru w połowie jest wypełnione Zaznaczona część podkategorii POI, to znaczy, że dana kategoria posiada podkategorie zaznaczone do wyświetlania. Wystarczy tylko jedna zaznaczona podkategoria, aby kategoria nadrzędna miała wypełnione kółko w połowie.

Kategorie, które z prawej strony mają ikonę ze strzałką w prawo Przycisk Dalej, pokazują, że zawierają podkategorie. Gdy klikniemy taką kategorię, to zostanie wyświetlona lista podkategorii dla wybranej kategorii. Nad listą pojawi się opcja Ustawienie kategorii, która umożliwia konfigurowanie wybranej kategorii, co szczegółowo została opisana we wpisie Ustawienie kategorii w AutoMapie dla systemu iOS. Natomiast pomiędzy tą opcją a listą podkategorii znajduje się nazwa kategorii, którą wybraliśmy, czyli dla której wyświetlone zostały podkategorie. Obok tej kategorii znajduje się ikona ze znakiem minus Przycisk Zwiń. Kliknięcie tej pozycji umożliwia przejście poziom wyżej, czyli do wyświetlenia kategorii nadrzędnych.

Podkategorie w menu Wyświetlanie
Podkategorie w menu Wyświetlanie

Kategorie, które nie zawierają podkategorii, nie posiadają ikony ze strzałką w prawo. Kliknięcie takiej kategorii umożliwi przejście do opcji Ustawienie kategorii.

Na samym dole menu Wyświetlanie znajdują się dwie opcje:

  • Zaznacz wszystkie
  • Odznacz wszystkie

Te opcje służą do szybkiego zaznaczania lub odznaczania wszystkich kategorii, których lista jest widoczna. Jeżeli jesteśmy na poziomie wszystkich głównych kategorii i wybierzemy jedną z tych opcji, to w zależności od tego, co wybraliśmy, zostaną zaznaczone lub odznaczone wszystkie kategorii do wyświetlania. Natomiast, gdy to samo zrobimy, będąc w dalszej kategorii, np. Gastronomia i Bar, to zmiany będą dotyczyły tylko podkategorii kategorii Bar, a nadrzędne pozostaną bez zmian.

Oceń wpis
[Maks.: 4 Średnia: 5]

W odpowiedzi na “Menu Wyświetlanie w AutoMapie dla systemu iOS”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.