Strona główna > Z dala od klawiatury > Ochrona przed smogiem
Kategorie
Z dala od klawiatury

Ochrona przed smogiem

W ostatnim czasie trochę obniżył się poziom unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń, więc w mediach przycichła sprawa związana ze smogiem. Mimo tego, czy problem został rozwiązany? Nie, dlatego ochrona przed smogiem jest bardzo ważna, ale dzisiaj nie będę pisał o sposobach, jak sobie radzić z zanieczyszczeniami powietrza. Dzisiaj w krótkim felietonie chciałbym podzielić się obserwacją ludzi, którzy uważają, że chronią się przed smogiem.

Wraz z pojawieniem się ostrzeżeń dotyczących wysokiego poziomu zanieczyszczeń powietrza wzrósł popyt na maski ochronne. Proste maski ochronne dobrze sprawdzają się na przykład podczas obróbki drewna, ale czy chronią przed pyłami o normach PM 10 i PM 2.5? Według mnie ich struktura za bardzo przepuszcza powietrze, aby chroniły przed tak drobnymi pyłami.

Würth maska ochronna
Würth maska ochronna przed pyłem, oparami, bakteriami i grzybami

Być może dobrym rozwiązaniem by było korzystanie z profesjonalnych masek z wymiennymi wkładami filtrującymi, ale te są drogie, choć na zdrowiu nie powinno się oszczędzać. Co więcej, takie maski są dosyć duże, co utrudniałoby normalne funkcjonowanie. Poza tym, jakby to wyglądało, gdyby na co dzień ludzie chodzili z założonymi takimi maskami? Brakowałoby tylko zombie 😉 .

Maska ochronna półmaska 3M
Maska ochronna półmaska 3M

Poruszyłem już temat masek ochronnych, więc chciałbym przejść do sedna sprawy, czyli do opisu tego, co zaobserwowałem i co według mnie jest komiczne. W jakim celu takie maski noszą osoby, które systematycznie palą papierosy? Myślą, że zanieczyszczenia zawarte w dymie papierosowym są mniej trujące?

Śmiać mi się chce, gdy widzę osoby, które chodzą w maskach ochronnych, żeby ochronić się przed zanieczyszczeniami powietrza i zdejmują te maski po to, aby zapalić papierosa. Widać, jak bardzo dbają o swoje zdrowie. Chroniąc się przed smogiem, nie są w stanie rzucić nałogu palenia papierosów, przez który trują nie tylko siebie, ale i ludzi w swoim otoczeniu.

Na zakończenie tego krótkiego wpisu zamieszczam mój rysunek pokazujący śmieszność takiego podejścia do ochrony przed smogiem. Czyż nie jest to zabawne?

Ochrona przed smogiem
Ochrona przed smogiem

Foto 1

Foto 2

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.