Strona główna > Z dala od klawiatury > Podróże > Odpoczynek w deszczowy dzień
Kategorie
Podróże

Odpoczynek w deszczowy dzień

Poprzedni dzień naszego urlopu w 2023 roku upłynął nam na wędrówce po słowackich Tatrach. Byliśmy w Szczyrbskim Jeziorze i połowicznie weszliśmy na Krywań. To znaczy, ja wszedłem na szczyt, a żona została trochę niżej. Ze względu na dosyć długą podróż oraz to, że dzień po naszym wejściu na Krywań był deszczowy, postawiliśmy na odpoczynek.

Tego dnia pogoda praktycznie przez cały dzień była paskudna. Cały czas padał deszcz. Czasem mocniej, a czasem słabiej. W związku z tym przesiedzieliśmy w pokoju, leniuchując, a dopiero późnym popołudniem wybraliśmy się na mały spacer po Zakopanem i na kwaśnicę.

Zakopane Mraźnica
Zakopane Mraźnica

Po zjedzeniu smacznej kwaśnicy w restauracji Pod Arkadami weszliśmy do pobliskiej Galerii Tatrzańskiej, gdzie spędziliśmy trochę czasu, oglądając ekspozycję. Było tyle pięknych przedmiotów, że ciężko było coś wybrać, a w planie mieliśmy zakup prezentów dla bliskich. Przy okazji zauważyliśmy, że jest tu drewniany aniołek, podobny do tego, który w 2015 r. kupiliśmy, będąc w Wetlinie. Od dawna chcieliśmy dokupić drugiego, ale nigdzie takiego nie widzieliśmy. Wyglądało, że będziemy musieli jechać w Bieszczady, aby go kupić, a tu taka niespodzianka.

Wracając do pokoju, tuż przy domu, w którym nocowaliśmy, zauważyliśmy wypasające się łanie. Nigdy wcześniej te piękne zwierzęta tak blisko nie podchodziły tu, a przynajmniej nigdy ich nie widzieliśmy, a tu niespodzianka.

Ten dzień zakończył się leżeniem w łóżku i oglądaniem telewizji. Kolejnego dnia miała być podobna pogoda, ale stwierdziliśmy, że gdzieś się wybierzemy, aby znowu nie siedzieć w pokoju. Postanowiliśmy wybrać się do Doliny Kościeliskiej i wstępnie do jaskini Mylnej, do czego jednak nie doszło.

Spis treści:

Nasze podróże

Zachęcam do przeczytania moich wpisów, które dotyczą podróży z moją żoną, w tym wędrówek po szczytach, wchodzących w skład Korony Gór Polski. Opisy naszych podróży dostępne są pod adresem www.likoton.pl/category/podroze.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.