Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Ograniczenie prędkości i Teren zabudowany w AutoMapie dla systemu iOS
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Ograniczenie prędkości i Teren zabudowany w AutoMapie dla systemu iOS

W AutoMapie dla systemu iOS domyślnie włączone jest wyświetlanie ikon Ograniczenie prędkości i Teren zabudowany, czyli elementów znajdujących się na mapie, które pokazują, z jaką prędkością można poruszać się po danym odcinku drogi i czy znajdujemy się w terenie zabudowanym. Ikona Ograniczenia prędkości automatycznie jest włączana po rozpoczęciu nawigowania, czyli po wyznaczeniu trasy. Natomiast ikona Teren zabudowanego zostaje automatycznie wyświetlona podczas wjeżdżania w teren zabudowany i wyłączona po wyjechaniu z niego.

Znaki ograniczenia prędkości oraz terenu zabudowanego
Znaki ograniczenia prędkości oraz terenu zabudowanego

Wyświetlanie obu znaków drogowych można wyłączyć, wchodząc w Ustawienia Przycisk Ustawienia, następnie Interfejs Przycisk Interfejs, Pokazuj i klikając przełącznik przy opcji Ograniczenie prędkości. W ten sam sposób można je włączyć ponownie.

Ikona Ograniczenie prędkości poza informowaniem o obowiązującym ograniczeniu na danym odcinku pokazuje również przekroczenie prędkości. Jest to robione na podstawie obwódki znaku ograniczenia, która kolorowana jest stopniowo na czerwono, a każdy stopień pokazuje przedział, o jaki została przekroczona prędkość.

 • Przekroczenie prędkości 0-10 km/h
  Przekroczenie prędkości 0-10 km/h
 • Przekroczenie prędkości 10-20 km/h
  Przekroczenie prędkości 10-20 km/h
 • Przekroczenie prędkości 20-30 km/h
  Przekroczenie prędkości 20-30 km/h
 • Przekroczenie prędkości 30-40 km/h
  Przekroczenie prędkości 30-40 km/h
 • Przekroczenie prędkości 40-50 km/h
  Przekroczenie prędkości 40-50 km/h
 • Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h
  Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

Ograniczenia prędkości można aktualizować, np. przy pomocy serwisu Targeo.pl, korzystając z narzędzia do zgłaszania poprawek. Uwagi można również zgłaszać poprzez portal Miplo, według dostępnego opisu:

WYŁĄCZNIE STAŁE OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI OBOWIĄZUJĄCE DLA POJAZDÓW OSOBOWYCH

(1) POI wstawiamy po prawej stronie drogi w miejscu rozpoczęcia obowiązywania ograniczenia prędkości. Ograniczenie obowiązuje domyślnie do najbliższego skrzyżowania. Jeśli ograniczenie jest odwołane przed skrzyżowaniem wówczas w miejscu odwołania dodajemy POI-ograniczenie podnoszące prędkość do wartości dopuszczalnej na tym odcinku drogi.

(2) W przypadku znaku B-43 „Strefa ograniczonej prędkości” POI powtarzamy po każdym skrzyżowaniu aż do znaku B-44 „Koniec strefy ograniczonej prędkości” poprzez wstawienie POI-ograniczenia podnoszącego prędkość.

(3) Do kategorii nie dodajemy ograniczeń powstałych w wyniku remontów, przebudów ani innych tymczasowych ograniczeń prędkości.

(4) Nie dodajemy ograniczeń wbudowanych w AutoMapę za wyjątkiem tych, które mają korygować ograniczenia wbudowane w aktualna mapę.

W obu przypadkach naniesione poprawki, czy też nowe obiekty będą dostępnie w jednej z najbliższych aktualizacji mapy. Znaki ograniczeń prędkości często są zmieniane, a dział opracowania map nie zawsze wszystkie zmiany wyłapie, więc warto takie zmiany zgłaszać.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.