W AutoMapie dla systemu iOS domyślnie włączone jest wyświetlanie ikon Ograniczenie prędkości i Teren zabudowany, czyli elementów znajdujących się na mapie, które pokazują, z jaką prędkością można poruszać się po danym odcinku drogi i czy znajdujemy się w terenie zabudowanym. Ikona Ograniczenia prędkości automatycznie jest włączana po rozpoczęciu nawigowania, czyli po wyznaczeniu trasy. Natomiast ikona Teren zabudowanego zostaje automatycznie wyświetlona podczas wjeżdżania w teren zabudowany i wyłączona po wyjechaniu z niego.
Wyświetlanie obu znaków drogowych można wyłączyć, wchodząc w Ustawienia , następnie Interfejs , Pokazuj i klikając przełącznik przy opcji Ograniczenie prędkości. W ten sam sposób można je włączyć ponownie.
Ikona Ograniczenie prędkości poza informowaniem o obowiązującym ograniczeniu na danym odcinku pokazuje również przekroczenie prędkości. Jest to robione na podstawie obwódki znaku ograniczenia, która kolorowana jest stopniowo na czerwono, a każdy stopień pokazuje przedział, o jaki została przekroczona prędkość.
Ograniczenia prędkości można aktualizować, np. przy pomocy serwisu Targeo.pl, korzystając z narzędzia do zgłaszania poprawek. Uwagi można również zgłaszać poprzez portal Miplo, według dostępnego opisu:
WYŁĄCZNIE STAŁE OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI OBOWIĄZUJĄCE DLA POJAZDÓW OSOBOWYCH
(1) POI wstawiamy po prawej stronie drogi w miejscu rozpoczęcia obowiązywania ograniczenia prędkości. Ograniczenie obowiązuje domyślnie do najbliższego skrzyżowania. Jeśli ograniczenie jest odwołane przed skrzyżowaniem wówczas w miejscu odwołania dodajemy POI-ograniczenie podnoszące prędkość do wartości dopuszczalnej na tym odcinku drogi.
(2) W przypadku znaku B-43 „Strefa ograniczonej prędkości” POI powtarzamy po każdym skrzyżowaniu aż do znaku B-44 „Koniec strefy ograniczonej prędkości” poprzez wstawienie POI-ograniczenia podnoszącego prędkość.
(3) Do kategorii nie dodajemy ograniczeń powstałych w wyniku remontów, przebudów ani innych tymczasowych ograniczeń prędkości.
(4) Nie dodajemy ograniczeń wbudowanych w AutoMapę za wyjątkiem tych, które mają korygować ograniczenia wbudowane w aktualna mapę.
W obu przypadkach naniesione poprawki, czy też nowe obiekty będą dostępnie w jednej z najbliższych aktualizacji mapy. Znaki ograniczeń prędkości często są zmieniane, a dział opracowania map nie zawsze wszystkie zmiany wyłapie, więc warto takie zmiany zgłaszać.