Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Opcja Kalkulacja trasy w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Opcja Kalkulacja trasy w AutoMapie dla Windows

W AutoMapie dla systemu Windows podczas wyznaczania tras pojawia się okno Kalkulacja trasy, gdzie można ustawić podstawowe parametry trasy, tj.: Typ trasy, Akceptuj, Data startu. Ustawienie tych parametrów zależy od jaki styl jazdy preferujemy.

Okno - Kalkulacja trasy
Okno – Kalkulacja trasy

Rodzaje tras dostępne dla parametru Typ trasy są różne i zależą od tego, czy Menu proste jest włączone, czy wyłączone oraz od tego, jaka odległość jest pomiędzy punktami trasy. Dokładny opis tego parametru dostępny jest we wpisie Typ trasy w AutoMapie dla Windows.

Parametr Akceptuj, służy do określenia, czy Drogi płatne, Promy, czy też Autostrady mają być uwzględniane, czy też nie, podczas wyznaczania trasy. Można dla nich wybrać:

  • OK
  • Omijaj
  • Pytaj

Domyślną wartością dla opcji parametrów Drogi płatne i Autostrady jest OK, natomiast dla Promy to Pytaj.

W lewym dolnym rogu odliczany jest czas, przez jaki okno Kalkulacja trasy będzie wyświetlane. Natomiast na dolnej belce można zmienić datę startu. Data startu umożliwia zobaczenie, jak trasa będzie wyglądała w przyszłości. Przydatna jest przy planowaniu wyjazdu na wczasy. Dzięki tej opcji możemy zdecydować, o jakiej godzinie będzie najlepiej wyjechać, aby ominąć korki.

Okno - Data startu
Okno – Data startu

Jak widać na powyższym zrzucie, w oknie Data startu można wybrać zarówno dzień wyjazdu, jak i godzinę. Można w tym oknie również przywrócić aktualną datę klikając przycisk Teraz Przycisk - Teraz.

Okno Kalkulacja trasy, które pojawia się automatycznie po ustawieniu punktów trasy, można wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie Ustawienia, Trasa i odznaczając pozycję pytaj przed wyznaczeniem.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.