Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Opcja Odtwórz ślad w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Opcja Odtwórz ślad w AutoMapie dla Windows

W AutoMapie dla systemu Windows można zapisać przebieg naszej jazdy co jest szczegółowo opisane we wpisie Jak w AutoMapie dla Windows zapisać ślad GPS przejechanej trasy? Można również pokazać na mapie wcześniej utworzony ślad co można przeczytać w artykule Opcja Pokaż ślad w AutoMapie dla Windows. Poza opcjami zapisu i pokazania śladu dostępna jest opcja Odtwórz ślad, która służy do odtworzenia śladu odwzorowując naszą podróż.

Opcja Odtwórz ślad dostępna jest po wyłączeniu prostego menu poprzez wejście w Menu, następnie przejście na drugą stronę i kliknięcie przycisku Menu proste tak, aby lampka, która znajduje się na tym przycisku zgasła. Następnie w głównym Menu należy wybrać GPS i kliknąć Odtwórz ślad.

Okno - Odtwórz ślad
Okno – Odtwórz ślad

Po wejściu do opcji Odtwórz ślad pojawi się okno, jak na powyższym zrzucie, które wyświetla eksplorator plików. W nagłówku tego okna znajduje się informacja, w jakich formatach otwierane są plik (Otwórz (.gps|.bin)).

Pod nagłówkiem umieszczone jest pole Plik:, gdzie można zobaczyć bieżącą lokalizację, czyli katalog, w którym się znajdujemy (w tym przypadku jest to D:\Dokumenty\).

Pod polem Plik: znajduje się przeglądarka plików, za pomocą której można przeglądać katalogi w celu znalezienia takiego, który zawiera wcześniej utworzony ślad.. W AutoMapie w wersji na komputer z lewej strony eksploratora plików umieszczona jest lista dostępnych dysków. Po wybraniu interesującego nas dysku możemy przeglądać jego zawartość, która pojawią się w kolumnie obok. W tej kolumnie wyświetlone są podkatalogi, które dostępne są w katalogu wskazanym w polu Plik:.

Jeżeli korzystamy z AutoMapy na Windows CE lub Windows Mobile to nie mamy kolumny z listą dysków, a zamiast nich w głównym katalogu mamy podział na pamięć wewnętrzną i kartę pamięci. Pamięć wewnętrzna może być oznaczona jako katalog o nazwach ResidentFlash, MyFlashDisk, a karta pamięci SDMMC, czy Storage Card. Nazwa tych katalogów zależy od producenta urządzenia. Na samej górze kolumny z listą katalogów dostępny jest przycisk Do góry Przycisk - Do góry, który umożliwia przejście do katalogu wyżej.

Na dolnej belce znajduje się przycisk Katalog wyżej Przycisk - katalog wyżej, który podobnie do przycisku Do góry służy do przejścia do nadrzędnego katalogu.

Po znalezieniu interesującego nas pliku ze śladem GPS możemy go otworzyć, klikając odpowiednią pozycję, co spowoduje pokazanie się mapy z włączonym odtwarzaniem tego śladu. Podczas odtwarzania program będzie pokazywał naszą podróż uwzględniając drogi, po których się poruszaliśmy oraz prędkość wyliczoną przez odbiornik GPS. Będziemy również informowani o POI, które ustawiliśmy w Menu > POI > Ostrzeganie.

Odtwarzanie śladu GPS
Odtwarzanie śladu GPS

Na górze ekranu znajduje się przycisk Odtwarzanie Przycisk - Odtwarzanie, dzięki któremu możliwe jest zwiększanie prędkości odtwarzania śladu oraz o ile to możliwe zmniejszanie. Kolejne pozycje pokazują wielokrotność prędkości odtwarzania śladu w stosunku do prędkości zapisanej podczas jazdy. Dostępne są takie wartości, jak:

  • 1x
  • 2x
  • 4x
  • 8x
  • 16
  • 32
  • 64

Po kliknięciu środkowej części z wybraną wartością odtwarzanie zostanie wyłączone.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.