Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Opcja Synchronizuj z Miplo w AutoMapie dla iOS
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Opcja Synchronizuj z Miplo w AutoMapie dla iOS

AutoMapa dla systemu iOS zawiera bogatą bazę POI, czyli punktów użyteczności publicznej, ale istnieje możliwość jej aktualizacji. Baza POI synchronizowana jest z serwisem Miplo.pl, gdzie użytkownicy dodają, zmieniają, czy usuwają przydatne miejsca. W związku z tym, aby korzystać z aktualnej bazy punktów użyteczności publicznej, należy użyć opcji Synchronizuj z Miplo, która dostępna jest w AutoMapie dla systemu iOS.

Opcja Synchronizacja z Miplo wymaga połączenia internetowego. W związku z tym przed skonfigurowaniem tej opcji, czy później podczas synchronizacji POI, na urządzeniu należy mieć aktywne połączenie internetowe. Gdy urządzenie nie będzie posiadało dostępu do internetu, to pojawi się dymek z komunikatem o błędzie połączenia.

Synchronizacja POI z serwisem Miplo, możliwa jest tylko w przypadku, gdy posiadamy ważną licencję. Dlatego podczas pierwszego uruchamiania AutoMapy, w oknie szybkiej konfiguracji nie ma do wyboru usługi Miplo. Pojawia się ona dopiero po zakupie lub wprowadzeniu ważnej licencji.

W celu korzystania z synchronizacji POI, należy skonfigurować usługę Miplo. Można to zrobić, po wejściu w menu POI Przycisk POI i kliknięciu przycisku Synchronizuj z Miplo. W przypadku, kiedy konto nie zostało skonfigurowane, to pojawi się okno umożliwiające skonfigurowanie usługi Miplo. Gdy konto zostało skonfigurowane, to po kliknięciu przycisku Synchronizuj z Miplo zostanie wywołana synchronizacja punktów użyteczności publicznej.

Menu POI
AutoMapa dla iOS – Menu POI

Podczas konfigurowania usługi Miplo pierwszym krokiem jest wybór rodzaju konta. W oknie Wybierz Rodzaj Konta, można wybrać jedną z dostępnych pozycji:

  • Anonimowe
  • Nowy użytkownik
  • Mam już konto

AutoMapa dla iOS - Wybierz rodzaj konta
AutoMapa dla iOS – Wybierz rodzaj konta

Konto Anonimowe nie wymaga zakładania konta w serwisie Miplo. POI aktualizowane są anonimowo. Natomiast nie jest możliwe, np. korzystanie z usługi MiploLoc, czyli monitorowania pojazdów, komentowania i oceniania obiektów. Po wybraniu tej pozycji otrzymamy okno, gdzie należy zapoznać się z polityką prywatności oraz warunkami użytkowania i je zaakceptować, jeżeli będziemy chcieli korzystać z usługi Miplo.

Polityka prywatności i Warunki użytkowania
Polityka prywatności i Warunki użytkowania

Po kliknięciu pozycji Czytaj Politykę Prywatności lub Czytaj Warunki Użytkowania pojawi się okno ze szczegółowym opisem wybranej opcji. W szczegółowym opisie tak, jak w poprzednim oknie możliwe jest akceptowanie dostępnych warunków.

W przypadku, gdy nie zaakceptujemy przedstawionych warunków, to cofniemy się do okna Wybierz Rodzaj Konta. Natomiast po akceptowaniu warunków, czyli kliknięciu przycisku Akceptuję, pojawi się okno z informacją o ukończeniu konfiguracji usługi Miplo, którą możemy zamknąć, klikając przycisk Gotowe.

Ukończenie konfiguracji usługi Miplo
AutoMapa dla iOS – Ukończenie konfiguracji usługi Miplo

Pozycja Nowy użytkownik umożliwia założenie nowego konta. Po wybraniu tej opcji podobnie, jak w przypadku konta anonimowego, będziemy musieli akceptować politykę prywatności oraz warunki użytkowania. Gdy akceptujemy przedstawione warunki, to pojawi się formularz, który należy wypełnić. W tym formularzu należy podać adres e-mail oraz hasło dla konta, które tworzymy. Hasło należy powtórzyć, aby upewnić się, że nie zrobiliśmy literówki.

Nowy użytkownik
AutoMapa dla iOS – Nowy użytkownik

Po wypełnieniu formularza i jego zatwierdzeniu klikając przycisk Gotowe, zostaniemy przeniesieni do okna wyboru usług serwisu Miplo, z których będziemy chcieli korzystać. Dostępne są dwie usługi:

  • Aktywna obsługa POI
  • MiploLoc.
Wybierz opcjonalne usługi
AutoMapa dla iOS – Wybierz opcjonalne usługi

Domyślnie włączona jest pierwsza pozycja (Aktywna obsługa POI), która umożliwia pobieranie, edytowanie, czy usuwanie punktów użyteczności publicznej. Natomiast druga pozycja (MiploLoc) umożliwia wysyłanie swojej pozycji na serwer Miplo. Dzięki temu po powrocie do domu można przejrzeć przebytą drogę lub obserwować osoby, które z tej funkcjonalności korzystają.

Po zakończeniu konfigurowania nowego konta, na adres e-mail, który podaliśmy w formularzu, otrzymamy wiadomość z linkiem do potwierdzenia rejestracji. Dopiero po potwierdzeniu autentyczności konta w pełni będziemy mogli korzystać z synchronizacji POI.

W przypadku, gdy w oknie Wybierz Rodzaj Konta wybierzemy pozycję Mam już konto, nie otrzymamy okna do akceptowania polityki prywatności, czy warunków użytkowania, ponieważ zrobiliśmy to podczas zakładania konta. Zamiast tego, od razu pojawi się formularz, w którym należy podać dane do zalogowania się w serwisie Miplo.

Mam już konto
AutoMapa dla iOS – Mam już konto

Po wypełnieniu tego formularza i jego zatwierdzeniu klikając przycisk Gotowe, zostaniemy przeniesieni do okna wyboru usług serwisu Miplo tak, jak w przypadku zakładania nowego konta. W tym oknie tak samo dostępne są opcje: Aktywna obsługa POI oraz MiploLoc.

W momencie, gdy zakończymy konfigurację usługi Miplo, klikając przycisk Gotowe, to niezależnie od wybranego rodzaju konta, pojawi się dymek z komunikatem o konieczności pobrania większej ilości danych. Zazwyczaj ten komunikat pojawia się tylko podczas pierwszej synchronizacji, ponieważ wtedy pobieranych jest więcej danych niż podczas kolejnych. Jeżeli nie chcemy, aby pojawiał się w przyszłości, to wystarczy włączyć opcję Nie pytaj o to więcej.

Komunikat o konieczności pobrania większej ilości danych
AutoMapa dla iOS – Komunikat o konieczności pobrania większej ilości danych

Synchronizacja POI nie zostanie przeprowadzona, gdy ten komunikat anulujemy. Natomiast po jego zatwierdzeniu rozpocznie się synchronizowanie punktów użyteczności publicznej z serwisem Miplo.

Synchronizacja POI
AutoMapa dla iOS – Synchronizacja POI

Podczas synchronizowania POI nadal można korzystać z programu, ale gdy nam ten dymek przeszkadza, to można go schować, klikając przycisk Ukryj. Oczywiście, jeżeli sobie tego nie życzymy, to podczas kolejnej synchronizacji może się nie pojawiać, wystarczy zaznaczyć opcję Nie pokazuj tego więcej i kliknąć Ukryj.

Opcja Synchronizuj z Miplo, poza aktualizacją POI, czy wysyłaniem naszej lokalizacji, umożliwia również zmianę ikon oraz dźwięków dla wybranych punktów użyteczności publicznej. Zmianę ikon, czy dźwięków można dokonać po zalogowaniu się na swoje konto w serwisie Miplo, wejściu w Twoje konto, następnie Synchronizacja, Ikony i dźwięki. Na tej stronie należy znaleźć kategorię, dla której chcemy dokonać zmian i w jej ustawieniach wybrać interesującą nas ikonę, czy dźwięk.

Synchronizację POI można wykonać ręcznie tak, jak wcześniej napisałem, po wejściu w menu POI i kliknięciu przycisku Synchronizuj z Miplo. Natomiast poza ręcznym synchronizowaniem wykonywane jest automatyczne. Domyślnie automatyczna synchronizacja wykonywana jest co 4 godziny, zgodnie z konfiguracją, która dostępna jest w menu Ustawienia konta. Domyślne ustawienia można zmienić, co opisane jest we wpisie Menu Miplo w AutoMapie dla systemu iOS.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

W odpowiedzi na “Opcja Synchronizuj z Miplo w AutoMapie dla iOS”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.