Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows Phone 8 > Panel pilota w AutoMapie dla systemu Windows Phone
Kategorie
AutoMapa dla Windows Phone 8

Panel pilota w AutoMapie dla systemu Windows Phone

W AutoMapie dla systemu Windows Phone podstawowe informacje dotyczące wyznaczonej trasy zostają wyświetlone na Panelu pilota. Dzięki temu mamy łatwy dostęp do takich informacji, jak odległość do punktu trasy, czy za jaki czas dotrzemy do celu. Panel pilota zawiera również takie informacje jak aktualna prędkość i pikietaż, czyli numer słupka kilometrowego.

Panel pilota dostępny jest domyślnie dopiero po wyznaczeniu trasy lub po włączeniu go w menu Opcje. W innym przypadku jest ukryty, a w zamian mamy widoczny większy rozmiar mapy, co jest wygodne podczas jej przeglądania, ale niekoniecznie nawigowania.

Panel pilota w trybie pionowym
Panel pilota w trybie pionowym

Panel pilota domyślnie zawiera takie informacje, jak:

  • Wskaźnik Prędkość na Panelu pilota Prędkość
  • Wskaźnik Pozostało na Panelu pilota Pozostało
  • Wskaźnik Dojazd o na Panelu pilota Dojazd o
  • Wskaźnik Do celu na Panelu pilota Do celu

Prędkość jest pierwszą pozycją, która pokazuje aktualną prędkość podawaną w km/h, wyliczaną na podstawie danych zbieranych przez odbiornik GPS. Ze względu na to, że w wielu samochodach liczniki wskazują wyższą prędkość, to ta wyświetlana w AutoMapie może być niższa od tej, którą wyświetla prędkościomierz samochodu. Dodatkowo prędkość może być podawana z małym opóźnieniem.

Prędkość jest stałą pozycją, nie można zmienić jej lokalizacji. Natomiast klikając ten wskaźnik, można ukryć pozostałe informacje, przez co widać większy obszar mapy. Ponowne kliknięcie wskaźnika prędkości przywróci pozostałe wskaźniki.

Ukryty Panel pilota w trybie pionowym
Ukryty Panel pilota w trybie pionowym

Wskaźnik Pozostało wyświetla czas, jaki pozostał do dotarcia do punktu docelowego.

Dojazd o wyświetla przybliżoną godzinę, o której powinniśmy dotrzeć do celu.

Do celu jest wskaźnikiem, który pokazuje odległość do punktu docelowego.

Poza wyżej wymienionymi opcjami dostępny jest również Pikietaż Wskaźnik Pikietaż na Panelu pilota. Można go włączyć po kliknięciu przycisku Do celu. Wtedy zamiast Do celu wyświetli się wskaźnik z informacją, na którym kilometrze się znajdujemy. W celu przywrócenia poprzedniego wskazania należy kliknąć pozycję z pikietażem. Pikietaż przydaje się przede wszystkim w informowaniu innych na temat położenia jakiegoś obiektu, np. na którym kilometrze danej drogi jest wypadek.

W trybie panoramy, czyli gdy poziomo trzymamy urządzenie, Panel pilota wygląda podobnie, jak w trybie pionowym. Różnica jest taka, że jest bardziej rozciągnięty.

Panel pilota w trybie poziomym
Panel pilota w trybie poziomym

W tym trybie Panel pilota można również zminimalizować, klikając wskaźnik Prędkość, co spowoduje wyświetlanie tylko tego jednego wskaźnika.

Ukryty Panel pilota w trybie poziomym
Ukryty Panel pilota w trybie poziomym

Dodatkową opcją, którą można wyświetlić na Panelu pilota, jest nazwa ulicy znajdującej się za manewrem. Tę opcję można włączyć, wchodząc w menu Ustawienia, następnie Interfejs, Widoczne elementy i włączając pozycję Następny manewr. Ta opcja jest przydatna, np. gdy potrzebujemy znać ulice, w które musimy skręcić. Oczywiście działa tylko podczas nawigowania.

Nazwa za manewrem na Panelu pilota
Nazwa za manewrem na Panelu pilota

Niestety w AutoMapie dla systemu Windows Phone obsługa Panelu pilota jest bardzo ograniczona. Ograniczona jest tylko do takich czynności, które wyżej opisałem. Bardzo brakuje możliwości wyświetlenia informacji o najbliższym punkcie pośrednim, zmiany kolejności wyświetlania wskaźników, czy ustawienie ich tak, aby w trybie panoramy były wyświetlane wszystkie, Miejmy nadzieję, że funkcjonalność Panelu pilota w AutoMapie dla systemu Windows Phone w przyszłości zostanie rozbudowana.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.