Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Pikietaż w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Pikietaż w AutoMapie dla Windows

W AutoMapie dla systemu Windows domyślnie włączone jest wyświetlanie ikony kilometrażu, tzw. pikietażu. Pikietaż jest słupkiem, który określa miejsce na drodze, podając odległość od jej początku. Ta opcja przydaje się kierowcom, w szczególności tym, którzy korzystają z CB-radia, np. w celu podania innym uczestnikom drogi lokalizacji fotoradaru przenośnego, ale również w przypadku podania miejsca jakiegoś zdarzenia drogowego, kiedy otoczenie nie zawiera szczególnych znaków.

Pikietaż

Kilometraż w AutoMapie pojawia się na drodze jako ikona słupka, która wygląda tak, jak ta na powyższym zrzucie, a nad nią w kilometrach podana jest odległość od początku drogi.

Dodatkowo dane z kilometraża mogą być wyświetlone na dolnej belce …

Pikietaż na dolnej belce
Pikietaż na dolnej belce

.. oraz jako pole na panelu pilota.

Pikietaż w pilocie
Pikietaż na panelu pilota

W celu wyświetlenia kilometrażu na dolnej belce należy kliknąć tę belkę, z okna, które się pojawi wybrać Pikietaż i kliknąć OK, żeby zatwierdzić wybór.

Okno - Wybierz wskazanie dla dolnej belki
Okno – Wybierz wskazanie dla dolnej belki

Na panelu pilota można zmienić wybrane pole na takie, które wyświetla kilometraż w ten sposób, że należy kliknąć pole, które chcemy zmienić, np. Dojazd o. Pojawi się Wybierz wskazanie, gdzie zaznaczamy Pikietaż i zatwierdzamy, klikając przycisk OK.

Okno - Wybierz wskazanie dla panelu pilota
Okno – Wybierz wskazanie dla panelu pilota

Jeżeli komuś wystarczy pokazywanie kilometrażu na dolnej belce, albo na panelu pilota i/lub nie chce „zaśmiecać” sobie mapy dodatkowymi elementami to możliwe jest wyłączenie wyświetlania ikony Pikietaż poprzez wejście w Menu, następnie w Ustawienia, tu w Mapa i w oknie Widoczne elementy odznaczenie tej opcji. Tak samo można włączyć w przypadku, kiedy wcześniej ta opcja została wyłączona.

Oceń wpis
[Maks.: 4 Średnia: 3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.