Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Pobranie pliku instalacyjnego AutoMapy dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Pobranie pliku instalacyjnego AutoMapy dla Windows

Przed rozpoczęciem instalacji AutoMapy dla systemu Windows, ze strony www.AutoMapa.pl należy pobrać plik instalacyjny wersji mapy, na którą posiadamy licencję. Dostępne są dwie wersje, AutoMapa Polska lub AutoMapa Europe. Posiadając licencję na mapę Polski, nie można pobrać mapy Europy. Natomiast za pomocą licencji na mapę Europy można pobrać obie wersje mapy, ale trzeba pamiętać, że w mapie Europy znajduje się już mapa Polski.

Obydwa pliki instalacyjne dostępne są po kliknięciu przycisku Pobierz aktualną wersję, który znajduje się na stronie głównej. Można również wejść do działu Wsparcie i z lewego menu nawigacyjnego, z sekcji Aktualna wersja (pobierz) wybrać AutoMapa dla Windows.

Na stronie z plikami instalacyjnymi należy wybrać odpowiednią pozycję i kliknąć Pobierz. Pojawi się wtedy okno, gdzie należy podać numer licencji oraz dowolny adres e-mail.

Okno - AutoMapa - weryfikacja licencji
Okno – AutoMapa – weryfikacja licencji

Jeżeli dane zostały poprawnie wpisane, to w kolejnym oknie należy ponownie kliknąć przycisk Pobierz i w zależności od ustawień używanej przeglądarki internetowej, albo od razu rozpocznie się pobieranie pliku do miejsca, gdzie zostało wybrane podczas konfigurowania przeglądarki, albo pojawi się okno, gdzie będzie można wskazać miejsce zapisu pliku. Jeżeli można wybrać miejsce, gdzie plik zostanie pobrany, to zalecam wybranie pozycji Pulpit, ponieważ dzięki temu będziemy mieli szybki dostęp do pobranego pliku.

W przypadku, kiedy zostanie wpisany błędny adres e-mail, to zostaniemy o tym poinformowani komunikatem:

Proszę podać poprawny adres e-mail.

Jeżeli wpiszemy błędny numer licencji, albo dla pliku instalacyjnego z mapą Europy wpiszemy numer z mapy Polski, to otrzymamy komunikat o treści:

Odmowa dostępu do pliku. Niepoprawny numer licencji lub licencja nieodpowiadająca wybranemu plikowi.

W momencie, kiedy jest problem z połączeniem internetowym, albo długo nie klikamy przycisku Pobierz, to możemy otrzymać komunikat:

Przekroczono czas dostępu do pliku.

Po pobraniu pliku można go od razu uruchomić, albo rozpakować w celu szybszego uruchomienia. Nowe systemy z rodziny Windows, czyli Vista, 7 i 8, przed uruchomieniem instalatora sprawdzają archiwum na obecność szkodliwego oprogramowania, więc zanim plik się uruchomi to przez kilka, a nawet kilkanaście minut będzie wyglądało, jakby nic się nie działo. Tak naprawdę cała operacja wykonywana jest w tle, ale jest to trochę niepokojące. Dlatego przed uruchomieniem instalatora warto rozpakować pobrany plik.

Pobrany plik instalacyjny można rozpakować za pomocą darmowego programu 7-zip. Aby to zrobić, należy:

– kliknąć prawym klawiszem myszki na pobrany plik;

– z menu kontekstowego wybrać 7-zip i Wypakuj do „AutoMapa …”.

W przypadku, kiedy w Eksploratorze plików, w funkcji Opcje folderów i Widok mamy odznaczoną pozycję Ukryj rozszerzenia znanych typów plików to możemy zmienić rozszerzenie pliku z .exe na .zip. Dzięki temu plik instalacyjny będziemy mogli rozpakować za pomocą programu WinZip, czy WinRar.

Dzięki rozpakowaniu pliku instalacyjnego nie dość, że umożliwiamy szybsze uruchamianie instalatora, to do tego sprawdzimy, czy pobrany plik nie jest uszkodzony. Jeżeli plik byłby uszkodzony to pojawiłby się komunikat z błędem CRC lub z komunikatem o uszkodzonym archiwum. W takim przypadku należy usunąć pobrany plik i pobrać go ponownie, najlepiej za pomocą innej przeglądarki internetowej.

Po rozpakowaniu pliku należy wejść do rozpakowanego katalogu i uruchomić plik setup.exe. Wtedy uruchomi się instalator, dzięki któremu będziemy mogli zainstalować AutoMapę na wybranym urządzeniu.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.