Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Poziome etykiety ulic w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Poziome etykiety ulic w AutoMapie dla Windows

Poziome etykiety ulic w AutoMapie dla systemu Windows jest domyślnie włączoną opcją, która w formie kolorowych, dynamicznie przesuwających się dymków, pokazuje nazwy najbliższych ulic. Te pływające dymki z etykietami nazw ulic wyświetlane są tylko podczas nawigowania w trybie 3D i pomagają przy lepszym orientowaniu się w terenie, przez który przejeżdżamy.

Poziome etykiety ulic
Poziome etykiety ulic

Jak widać na powyższym zrzucie, te pływające dymki dzielą się na trzy rodzaje, które odróżnia inny kolor wypełnienia, gdzie:

  • kolor żółty oznacza dymek z nazwą ulicy, po której wyznaczona jest trasa, więc jeżeli droga, którą jedziemy zmieni swoją nazwę, np. w Warszawie ul. Franciszka Hynka przechodzi w ul. Łopuszańską to będziemy widzieli żółty dymek z nazwą pierwszej ul., a dalej tą, w którą wjedziemy;
Żółta etykieta
Żółta etykieta
  • kolor niebieski oznacza nazwy ul., które będziemy mijali;
Niebieska etykieta
Niebieska etykieta
  • kolor czerwony oznacza drogę, w którą nie możemy wjechać. Najczęściej pojawia się na większych skrzyżowaniach, pokazując drogę jednokierunkową, która skierowana jest w kierunku, w który mamy jechać – widać to na pierwszym zrzucie. W przypadku, kiedy przed wjechaniem na wiadukt, przez który została wyznaczona trasa jest rozjazd, gdzie można wjechać na wiadukt lub przejechać obok niego to ten pływający dymek wyświetla się nad drogą, która przebiega obok wiaduktu.
Czerwona etykieta
Czerwona etykieta

Poziome etykiety ulic oczywiście można wyłączyć. Aby to zrobić należy wejść w Menu, następnie Ustawienia, dalej Mapa, Widoczne elementy i odznaczyć tę opcję.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.