Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Profile w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Profile w AutoMapie dla Windows

Profile w AutoMapie dla systemu Windows umożliwiają zapisanie różnych zestawów ustawień, co jest bardzo wygodne w przypadku, kiedy podróżujemy różnymi pojazdami, np. samochodem osobowym i ciężarowym. Możemy również przygotować różne profile dla tras przygotowanych na wakacje i podczas codziennej jazdy. Dzięki temu nie musimy zmieniać wielu ustawień, a wystarczy wczytać odpowiedni profil.

Domyślnie dostępne są w AutoMapie trzy profile, a są to:

  • Osobowy
  • Ciężarowy
  • Terenowy

Przy pierwszym uruchomieniu włącza się profil Osobowy. W przypadku, kiedy chcemy go zmienić na inny, to musimy wejść w Menu, wybrać Opcje i kliknąć Profile, gdzie pojawi się okna z listą profilów.

Okno - Wybierz profil
Okno – Wybierz profil

Po kliknięciu dowolnego profilu pojawi się menu kontekstowe z takimi opcjami, jak:

  • Użyj profil
  • Edytuj profil
  • Skasuj profil
Menu dla wybranego profilu
Menu dla wybranego profilu

Opcja Użyj profil nie jest dostępna dla profilu, który jest obecnie używany. Służy do zmiany profilu z aktualnie używanego na inny, który nas interesuje.

Edytuj profil służy do zmiany nazwy oraz ikony wybranego profilu.

Okno - Edytuj profil
Okno – Edytuj profil

Po wybraniu opcji Skasuj profil wybrany profil zostanie usunięty.

Na dolnej belce okna Wybierz profil znajduje się przycisk Pytaj Przycisk - Pytaj, który umożliwia włączenie zapytania o wybór profilu podczas każdego uruchamiania AutoMapy. Po kliknięciu tego przycisku dostępne będą dwie opcje:

  • Pytaj przy starcie
  • Nie pytaj przy starcie

Przycisk Nowy Przycisk - Nowy, służy do utworzenia nowego profilu. Dokładny opis tej opcji znajduje się we wpisie Jak dodać nowy profil w AutoMapie dla Windows?.

Dane dotyczące dostępnych w AutoMapie profilów, czyli utworzone punkty ulubione, POI, zmienione ustawienia, czy dodane blokady dróg zapisywane są tam, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu \AutoMapa EU\Profiles\, w katalogach odpowiadającym profilom, czyli domyślnie ciezarowy, osobowy oraz terenowy. Po skonfigurowaniu AutoMapy w taki sposób, jaki nas interesuje, warto zrobić kopię bezpieczeństwa tych katalogów, a przynajmniej tego, który dotyczy profilu, który konfigurowaliśmy. Należy to zrobić poprzez skopiowanie folderu z ustawieniami tego profilu, np. na dysk komputera. Po uszkodzeniu takiego profilu będzie można go przywrócić z kopii, dzięki czemu nie będziemy musieli ponownie konfigurować programu i dodawać wcześniej wprowadzonych miejsc.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 3.5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.