Strona główna > Systemy operacyjne > Windows > Różne sposoby wejścia w Wiersz polecenia
Kategorie
Windows

Różne sposoby wejścia w Wiersz polecenia

Na przykładzie systemu Windows Vista opiszę różne sposoby wejścia do aplikacji Wiersz polecenia, czyli systemowego terminala. Jest wiele sposobów wchodzenia w tryb tekstowy, więc każdy może wybrać dogodny dla siebie sposób.

Wiersz polecenia
Wiersz polecenia
 1. Kliknąć przycisk Start Przycisk Start w Windows Vista, następnie Wszystkie programy i Akcesoria, gdzie dostępna jest pozycja Wiersz polecenia.
 2. Kliknąć przycisk Start Przycisk Start w Windows Vista, następnie w polu Rozpocznij wyszukiwanie Pole - Rozpocznij wyszukiwanie wpisać Wiersza polecenia i z dostępnej listy wybrać ten program.
 3. Kliknąć przycisk Start Przycisk Start w Windows Vista, następnie w polu Rozpocznij wyszukiwanie Pole - Rozpocznij wyszukiwanie wpisać cmd i z dostępnej listy wybrać cmd.exe.
 4. Na klawiaturze kliknąć przycisk Windows, następnie w polu Rozpocznij wyszukiwanie Pole - Rozpocznij wyszukiwanie wpisać Wiersza polecenia i z dostępnej listy wybrać ten program.
 5. Na klawiaturze kliknąć przycisk Windows, następnie w polu Rozpocznij wyszukiwanie Pole - Rozpocznij wyszukiwanie wpisać cmd i z dostępnej listy wybrać cmd.exe.
 6. Na klawiaturze kliknąć jednocześnie przyciski Windows oraz R i po pojawieniu się okna Uruchom należy wpisać cmd i kliknąć przycisk OK, albo Enter na klawiaturze.

  Okno - Uruchom
  Okno – Uruchom
 7. Podczas uruchamiania komputera włączyć tryb Zaawansowane opcje uruchamiania przytrzymując klawisz F8 przed pojawieniem się loga Windows. Następnie z dostępnej listy należy wybrać Tryb awaryjny z Wierszem polecenia.
 8. Uruchomić Eksplorator plików albo kliknąć Komputer, wybrać partycję, gdzie zainstalowany jest system (domyślnie C:\) wejść do katalogu Windows, następnie System32 i uruchomić plik cmd.
 9. Po wejściu do dowolnego katalogu za pomocą Eksploratora plików można na klawiaturze przytrzymać lewy Shift, kliknąć prawy klawisz myszki i z kontekstowego menu wybrać opcję Otwórz okno polecenia tutaj.
Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

2 odpowiedzi na “Różne sposoby wejścia w Wiersz polecenia”

Dzień dobry!
Mam pytanie, jak odblokować konto administratora Windows Vista Home Premium. Po wpisaniu 'net unser administrator /active:yes pojawia się ”Następujące komendy tego polecenia:
NET
ACCOUNTS:COMPUTER:CONFIG:COUNTINE:FILE:GROUP:HELP:HELPMSG:LOCALGROUP:PAUSE:PRINT:SESSION:SHARE:START:STATISTISC:STOP:TIME:USE:UNSER:VIEW

i nie wiem co robić, nic nie wchodzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.