Różne sposoby wejścia w Wiersz polecenia

Na przykładzie systemu Windows Vista opiszę różne sposoby wejścia do aplikacji Wiersz polecenia, czyli systemowego terminala. Jest wiele sposobów wchodzenia w tryb tekstowy, więc każdy może wybrać dogodny dla siebie sposób.

Wiersz polecenia
Wiersz polecenia
 1. Kliknąć przycisk Start Przycisk Start w Windows Vista, następnie Wszystkie programy i Akcesoria, gdzie dostępna jest pozycja Wiersz polecenia.
 2. Kliknąć przycisk Start Przycisk Start w Windows Vista, następnie w polu Rozpocznij wyszukiwanie Pole - Rozpocznij wyszukiwanie wpisać Wiersza polecenia i z dostępnej listy wybrać ten program.
 3. Kliknąć przycisk Start Przycisk Start w Windows Vista, następnie w polu Rozpocznij wyszukiwanie Pole - Rozpocznij wyszukiwanie wpisać cmd i z dostępnej listy wybrać cmd.exe.
 4. Na klawiaturze kliknąć przycisk Windows, następnie w polu Rozpocznij wyszukiwanie Pole - Rozpocznij wyszukiwanie wpisać Wiersza polecenia i z dostępnej listy wybrać ten program.
 5. Na klawiaturze kliknąć przycisk Windows, następnie w polu Rozpocznij wyszukiwanie Pole - Rozpocznij wyszukiwanie wpisać cmd i z dostępnej listy wybrać cmd.exe.
 6. Na klawiaturze kliknąć jednocześnie przyciski Windows oraz R i po pojawieniu się okna Uruchom należy wpisać cmd i kliknąć przycisk OK, albo Enter na klawiaturze.
  Okno - Uruchom
  Okno – Uruchom
 7. Podczas uruchamiania komputera włączyć tryb Zaawansowane opcje uruchamiania przytrzymując klawisz F8 przed pojawieniem się loga Windows. Następnie z dostępnej listy należy wybrać Tryb awaryjny z Wierszem polecenia.
 8. Uruchomić Eksplorator plików albo kliknąć Komputer, wybrać partycję, gdzie zainstalowany jest system (domyślnie C:\) wejść do katalogu Windows, następnie System32 i uruchomić plik cmd.
 9. Po wejściu do dowolnego katalogu za pomocą Eksploratora plików można na klawiaturze przytrzymać lewy Shift, kliknąć prawy klawisz myszki i z kontekstowego menu wybrać opcję Otwórz okno polecenia tutaj.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 myśli nt. „Różne sposoby wejścia w Wiersz polecenia”

 1. Dzień dobry!
  Mam pytanie, jak odblokować konto administratora Windows Vista Home Premium. Po wpisaniu ‚net unser administrator /active:yes pojawia się ”Następujące komendy tego polecenia:
  NET
  ACCOUNTS:COMPUTER:CONFIG:COUNTINE:FILE:GROUP:HELP:HELPMSG:LOCALGROUP:PAUSE:PRINT:SESSION:SHARE:START:STATISTISC:STOP:TIME:USE:UNSER:VIEW

  i nie wiem co robić, nic nie wchodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.