Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Rzeszowskie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Rzeszowskie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem są rzeszowskie Strefy Płatnego Parkowania.

Rzeszów - SPP
Rzeszowskie Strefy Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefy Płatnego Parkowania w Rzeszowie utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://www.rzeszow.pl/mieszkancy/transport-i-komunikacja/strefa-platnego-parkowania. Strefa składa się z dwóch części, które tworzy łącznie 185 punktów (współrzędnych geograficznych). Strefa niebieska i Strefa czerwona obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Strefa niebieska:

Pierwsza godzina 2,00 zł
Druga godzina 2,40 zł
Trzecia godzina 2,80 zł
Czwarta i każda kolejna godzina 2,00 zł

Strefa czerwona

Pierwsza godzina 1,50 zł
Druga godzina 1,50 zł
Trzecia godzina 1,50 zł
Czwarta i każda kolejna godzina 1,50 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Rzeszów – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefy Płatnego Parkowania w Rzeszowie domyślnie będą włączone. Można je wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Rzeszów – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granice. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Rzeszów – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Rzeszów - SPP-obrysy
Obrysy Stref Płatnego Parkowania w Rzeszowie

Poniżej prezentuję film, jak rzeszowskie Strefy Płatnego Parkowania wyglądają w AutoMapie dla systemu Windows.

Rzeszowskie Strefy Płatnego Parkowania można również zobaczyć na mapie Targeo:

Rzeszów - SPP
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania można zobaczyć, klikając odnośnik SPP w stopce strony.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.