Strona główna > Programy > AutoMapa > Satelite – zestaw kolorów map
Kategorie
AutoMapa

Satelite – zestaw kolorów map

Dzięki temu, że w AutoMapie możliwe jest modyfikowanie niektórych plików, czy też tworzenie nowych, aby zmienić wygląd i ustawienia programu, to stworzyłem nowy zestaw kolorów map, który nazwałem Satelite. Gotowy plik udostępniłem w serwisie Miplo, więc każda zainteresowana osoba może go pobrać i użyć w AutoMapie.

Zestaw Satelite wzorowany jest na kolorach ortofotomapy. W związku z tym jej wygląd zbliżony jest do zdjęć satelitarnych. Taki zestaw kolorów sprawia, że jazda w nocy nie męczy tak oczu, jak jaskrawe kolory. Dobrze również wygląda w dzień, ale na urządzeniach, które posiadają dobrej jakości wyświetlacz.

W Satelite drogi o różnych kategoriach posiadają inne kolory, dzięki temu łatwiej je odróżnić, chociaż ich barwa jest zbliżona do siebie. Dymki z numerami dróg zawierają kolory takie, jak znaki drogowe. Natomiast dymki z nazwami ulic, pikietaż oraz sygnalizatory świetlne nie zostały zmodyfikowane względem domyślnego zestawu, czyli AutoMapa na dzień, na którym zbudowany jest zestaw Satelite.

Satelite - widok 2D
Satelite – widok 2D

Kolory, które zostały użyte dla widoku z góry (2D), nie są zmieniane po przejściu na widok trójwymiarowy (3D). Dzięki temu łatwiej się zorientować po zmianie trybu z 2D na 3D i odwrotnie.

Satelite - widok 3D
Satelite – widok 3D

Gotowy plik można pobrać z serwisu Miplo, wchodząc w zakładkę Dodatki, a tam Kolory map, gdzie należy wybrać pozycję Satelite. Po pobraniu spakowanego pliku należy go rozpakować, np. przy pomocy darmowego programu 7-zip. Następnie należy wejść do rozpakowanego katalogu, gdzie w tekstowym pliku readme.txt znajduje się instrukcja, jak ten plik użyć w AutoMapie. Szczegółową instrukcję instalacji nowego zestawu kolorów map, można również przeczytać we wpisie Inne niż domyślne kolory map w AutoMapie dla systemu Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.