Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Siedlecka Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Siedlecka Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

Do tej pory udostępniłem kilka obiektów XVE, którymi są I strefa Taxi w Warszawie i Strefa Płatnego Parkowania w Krakowie oraz Ciechanowie. Poza nimi udostępniłem również poszczególne podstrefy krakowskiej SPP. Dzisiaj udostępniam kolejny obiekt XVE – Siedlecka Strefa Płatnego Parkowania.

Siedlce Strefa Płatnego Parkowania
Siedlce Strefa Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący siedlecką Strefę Płatnego Parkowania utworzyłem na podstawie mapy dostępnej na stronie http://www.pliki.siedlce.pl/strefa/2.php. Jest to najmniejszy obiekt, który stworzyłem. Aż dziwne, że miastu opłacało się tworzyć tak małą strefę płatnego parkowania. Strefa składa się aż z 4 punktów (współrzędnych geograficznych) :).

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy darmowego programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Siedlce-Strefa_Płatnego_Parkowania.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy siedlecka Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Siedlce-Strefa_Płatnego_Parkowania. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Poza narysowanym obszarem, który prezentuje Strefę Płatnego Parkowania, utworzyłem jej obrys. Dzięki temu nie jest kolorowany cały obszar, a tylko jego granica. Ten obrys można pobrać z serwisu Miplo. Nazywa się Siedlce – Strefa Płatnego Parkowania – Obrys.

Siedlce - Strefa Płatnego Parkowania - obrys
Siedlce – Strefa Płatnego Parkowania – obrys

Poniżej prezentuję film, jak siedlecka Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.