Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Skalowanie mapy w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Skalowanie mapy w AutoMapie dla Windows

W AutoMapie dla systemu Windows dostępna jest opcja Skalowanie mapy, która umożliwia skonfigurowanie zachowania skalowania mapy, czyli np. przybliżanie lub oddalanie przed manewrami. Ustawienia można wybrać zarówno dla trybu 2D, jak i 3D.

Skalowanie mapy
Skalowanie mapy

Konfiguracja skalowania mapy możliwa jest po wejściu w Menu, następnie Ustawienia, Mapa i Skalowanie mapy.

Opcja Automatyczne, która znajduje się na początku ustawień jest domyślnie włączona i powoduje to, że po włączeniu nawigowania, dla danego trybu skali (Miasto, Poza miastem, Poglądowa) ustawiana jest wybrana wartość. Jeżeli ta opcja zostanie wyłączona to po włączeniu nawigowania pozostanie ustawiona skala, która została wybrana za pomocą suwaka skali.

Suwak skali
Suwak skali

W AutoMapie dla systemu Windows podczas nawigowania dostępne są trzy przyciski, które umożliwiają szybkie przełączanie skali. Są to:

  • Miasto (zbliżenie), która w opcji Skalowanie mapy oznaczona jest jako I;
Przycisk - Miasto (zbliżenie)
Przycisk – Miasto (zbliżenie)
  • Poza miastem (oddalenie), która w opcji Skalowanie mapy oznaczona jest jako II;
Przycisk - Poza miastem (oddalenie)
Przycisk – Poza miastem (oddalenie)
  • Poglądowa (region), która w opcji Skalowanie mapy oznaczona jest jako III.
Przycisk - Poglądowa (region)
Przycisk – Poglądowa (region)

Dla każdego z tych przycisków można ustawić inną wartość w ustawieniach skal. Można to zrobić zarówno dla trybu 2D, jak i 3D, dzięki czemu możliwe jest takie ustawienie, które najbardziej nam pasuje.

Kolejnymi opcjami dostępnymi podczas konfigurowania skalowania mapy są: Przed manewrem oraz Informując o POI. Obie opcje są domyślnie włączone. Pierwsza z nich powoduje, że podczas zbliżania się do manewru automatycznie zmieniana jest skala na taką, która została ustawiona. Natomiast w drugim przypadku efekt jest taki sam, ale zmiana skali następuję przed ostrzeganiem o POI. Przy domyślnych ustawieniach wygląda to tak, że podczas zbliżania się do manewru, czy do POI, które włączone jest w ustawieniach ostrzegania, następuje zbliżenie mapy, a po manewrze lub minięciu POI powrót do poprzedniej skali.

Podczas konfigurowania skal dostępne wartości zależą od rozmiaru ekranu urządzenia, dlatego na jednym zakres będzie mniejszy, a na innym większy.

Oceń wpis
[Maks.: 5 Średnia: 4.2]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.