Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Sochaczewska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Sochaczewska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest sochaczewska Strefa Płatnego Parkowania.

Sochaczew - Strefa Płatnego Parkowania
Strefa Płatnego Parkowania w Sochaczewie

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Sochaczewie utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://zkm.sochaczew.pl/www/5319?title=STREFA-PLATNEGO-PARKOWANIA-SPP&sochaczew. Strefa obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Obszar ten składa się z 3 części znajdujących się w różnych częściach miasta. Te 3 części zostały utworzone na podstawie 25 punktów (współrzędnych geograficznych), więc są stosunkowo małe i obejmują ulice:

  • Wąską
  • Reymonta od Traugutta do 1 Maja
  • 1 Maja od Warszawskiej do Reymonta
  • S. Kordona-Janickiego
  • Żeromskiego od Senatorskiej do Pokoju
  • Pokoju od Al. 600-lecia do Żeromskiego
  • Polna od Al. 600-lecia do Świerkowej
  • Traugutta od Wąskiej do Reymonta
  • działkę nr 909/9

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Pierwsze pół godziny 0,00 zł
Pierwsza godzina 2,00 zł
Druga godzina 2,20 zł
Trzecia godzina 2,40 zł
Czwarta i każda kolejna godzina 2,00 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Sochaczew – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy sochaczewska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Sochaczew – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granicę. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Sochaczew – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Sochaczew - SPP-obrysy
Obrysy Strefy Płatnego Parkowania w Sochaczewie

Poniżej prezentuję film, jak sochaczewska Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Strefę Płatnego Parkowania w Sochaczewie można również zobaczyć na mapie Targeo:

Mapa Polski Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®
Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.