Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Sopocka Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Sopocka Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność postanowiłem wykorzystać i stworzyć własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest sopocka Strefa Płatnego Parkowania.

Sopot - Strefy Płatnego Parkowania
Sopot – Strefy Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Sopocie utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://bip.zdiz.sopot.pl/?cid=9. Strefa składa się z dziewięciu podstref: A, B, C, D, D1, E, F, G i H. Te sektory porozmieszczane są w różnych częściach miasta.

Podstrefa A składa się z 38 punktów (współrzędnych geograficznych). Obowiązuje przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00.

Podstrefa B składa się z 56 punktów. Obowiązuje przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00.

Podstrefa C składa się z 25 punktów. Obowiązuje przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00.

Podstrefa D składa się tylko z 18 punktów. Obowiązuje przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00.

Podstrefa D1 jest najmniejszą podstrefą. Składa się z 56 punktów. Obowiązuje sezonowo w okresie 1 VI-15 IX od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00.

Podstrefa E składa się z 32 punktów. Obowiązuje sezonowo w okresie 15 IV – 15 X przez całą dobę.

Podstrefa F składa się z 32 punktów. Obowiązuje przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00.

Podstrefa G składa się z 23 punktów. Obowiązuje przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00.

Podstrefa H składa się z 15 punktów. Obowiązuje sezonowo w okresie 1 VI-15 IX od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00.

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Sopot – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy sopocka Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Sopot – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys obszaru, na podstawie pełnej strefy utworzyłem obrys poszczególnych podstref. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Sopot – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo. Co więcej, udostępniłem osobno pliki prezentujące poszczególne strefy. Zrobiłem to na wypadek, gdyby ktoś nie potrzebował wszystkich stref.

Poniżej prezentuję film, jak sopocka Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.