Strona główna > Systemy operacyjne > Windows > W jaki sposób można udostępnić kalendarz Outlook?
Kategorie
Windows

W jaki sposób można udostępnić kalendarz Outlook?

Wiele osób korzysta z różnych rodzajów kalendarzy, czy tradycyjnych papierowych, czy komputerowych. Ja korzystam z kalendarza Outlook i w nim zapisuje terminy spotkań, urodzin, czy inne ważniejsze lub mniej ważne wydarzenia, które mają odbyć się danego dnia. Przyzwyczaiłem się już do niego i nie myślę o zmianie, choć pewnie są lepsze rozwiązania. Jedną z ważniejszych opcji, które posiada, jest możliwość udostępniania. To jak udostępnić kalendarz Outlook chciałbym przedstawić w tym wpisie.

Kalendarz Outlook mam automatycznie synchronizowany na różnych sprzętach, a do tego korzystam z niego w programie pocztowym Thunderbird – ma więcej opcji personalizacji niż systemowy program pocztowy. O ile synchronizowanie na sprzętach z systemem Microsoftu jest dosyć proste, ponieważ wystarczy korzystać z programów tego producenta, na których zalogujemy się na swoje konto Microsoft, to wykorzystanie kalendarza w innych programach jest trochę trudniejsze, ponieważ wymaga wygenerowania odsyłacza do pliku ICS, którego adres należy wprowadzić w programie pocztowym.

Dzisiaj przestał mi działać kalendarz Outlook, do którego miałem odnośnik w programie pocztowym Thunderbird. Przy pomocy przeglądarki internetowej zalogowałem się do swojego konta Microsoft i zacząłem sprawdzać, co się stało z linkiem do pliku ICS. Niestety okazało się, że Microsoft wyłączył prosty sposób udostępniania pliku ICS. Zostało tylko udostępnianie kalendarza przez podanie adresu e-mail osoby, której chcemy ten kalendarz udostępnić.

Na szczęście wystarczy trochę poszperać w ustawieniach konta, aby dotrzeć do linka z plikiem ICS. Przy okazji dotarcia do niego, okazało się, że zmienił się link do kalendarza, dlatego przestał mi działać w programie Thunderbird. W takim razie jak udostępnić kalendarz Outlook jako link do pliku ICS?

 1. Przy pomocy przeglądarki internetowej wchodzimy na stronę www.outlook.com.
 2. Logujemy się na swoje konto Microsoft.

  Okno logowania do konta Outlook
  Okno logowania do konta Outlook
 3. Przełączamy się na kalendarz, klikając ikonę kalendarza na pasku z dostępnymi usługami.
  Pasek z dostępnymi usługami w Outlook
  Pasek z dostępnymi usługami w Outlook

  Domyślnie dostępna jest tu opcja Udostępnij, która, jak wcześniej napisałem, obecnie służy do udostępniania kalendarza przez podanie adresu e-mail do osoby, z którą chcemy się podzielić.

  Udostępnianie kalendarza Outlook przez e-mail
  Udostępnianie kalendarza Outlook przez e-mail
 4. Klikamy przycisk Ustawienia Przycisk Ustawienia w serwisie Outlook i z menu, które się wyświetli, wybieramy Opcje.

  Menu kontekstowe dla przycisku Ustawienia w serwisie Outlook
  Menu kontekstowe dla przycisku Ustawienia w serwisie Outlook
 5. W opcjach w sekcji Kalendarz i Kalendarze udostępnione wybieramy Publikowanie kalendarza.
 6. Pojawi się strona Publikowanie kalendarza, gdzie można wybrać kalendarz do opublikowania i informacje, które mają być opublikowane. Do wyboru mamy dwie opcje Pokaż tylko dostępność i Pokaż dostępność, tytuł i lokalizacje.

  Opcja Publikowanie kalendarza w serwisie Outlook
  Opcja Publikowanie kalendarza w serwisie Outlook
 7. Klikamy przycisk Utwórz Przycisk Utwórz w serwisie Outlook przy interesującej opcji. To spowoduje wyświetlenie się linków do wersji HTML i ICS, co jest nam potrzebne.

  Opcja Publikowanie kalendarza w serwisie Outlook z utworzonymi linkami
  Opcja Publikowanie kalendarza w serwisie Outlook z utworzonymi linkami

Niestety kalendarz Outlook ma dosyć istotną wadę. Jeżeli udostępnimy go jako ICS, to w programie, z którego będziemy korzystali z tego kalendarza, nie będzie możliwości tworzenia nowych wydarzeń. Takie ograniczenie może niektórych zniechęcać do korzystania z tej usługi. Ja sobie z tym radzę, ponieważ tworzę wydarzenia tam, gdzie jest to możliwe, ale jednak czasem jest to irytujące.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.