Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Strefa Płatnego Parkowania w Elblągu w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Strefa Płatnego Parkowania w Elblągu w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows można tworzyć własne obiekty na mapie, takie jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie „Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows„. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest Strefa Płatnego Parkowania w Elblągu.

Elbląg - Strefa Płatnego Parkowania
Strefa Płatnego Parkowania w Elblągu

Opis

Strefa składa się ze 143 punktów (współrzędnych geograficznych), więc jest dosyć obszerna. Podzielona jest na dziesięć sektorów, znajdujących się obok siebie. Strefa obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 poza parkingiem przy ulicy Łączności. Tutaj strefa obowiązuje w dni robocze w godzinach 9:00-16:00.

Opłaty

Kwadrans:0,50 zł
Pierwsza godzina:1,90 zł
Druga godzina:2,00 zł
Trzecia godzina:2,10 zł
Czwarta i każda następna godzina:1,90 zł

Instalacja

Gotowy plik można pobrać ze strony Miplo.pl, klikając zakładkę „Dodatki„, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję „Obiekty XVE„. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk „Pobierz plik„.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając „Wyodrębnij wszystkie„.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik „Elbląg – SPP.xve” i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu „/AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/„.  „[katalog mapy]” to folder „Polska” lub „Europe„, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefa Płatnego Parkowania w Elblągu domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w „MenuAutoMapa Windows Przycisk Menu, następnie „POI„, „Wyświetlanie„, wybierając kategorię „XVE” i odznaczając pozycję „Elbląg – SPP„. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys obszaru, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej obrys. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Elbląg – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Elbląg - obrys Strefy Płatnego Parkowania
Obrys Strefy Płatnego Parkowania w Elblągu

Targeo

Targeo Elbląg Strefa Płatnego Parkowania
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Inne SPP

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania dostępne są po kliknięciu odnośnika „Strefy Płatnego Parkowania” na dole strony.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.