Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Strefa Płatnego Parkowania w Gdańsku w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Strefa Płatnego Parkowania w Gdańsku w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows można tworzyć własne obiekty na mapie, takie jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie „Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows„. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest Strefa Płatnego Parkowania w Gdańsku.

Gdańsk - Strefa Płatnego Parkowania
Strefa Płatnego Parkowania w Gdańsku

Opis

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Gdańsku utworzyłem już wcześniej, a ta jest już czwartą wersją. Powstała na podstawie danych, dostępnych na stronie gzdiz.gda.pl/zalatw-sprawe/strefa-platnego-parkowania,a,19.

Strefa składa się z ośmiu sektorów: AG, AS, AW, AJ, BA, BO, BP. Te sektory porozmieszczane są w różnych częściach miasta:

  • Sektor EG obejmuje Główne Miasto. Składa się z 37 punktów (współrzędnych geograficznych).
  • Sektor AS obejmuje Stare Miasto. Jest to największy obszar, który został utworzony ze 160 punktów.
  • Sektor AW znajdujący się w dzielnicy Wrzeszcz jest trochę mniejsza strefą niż AS. Składa się ze 134 punktów.
  • Sektor AJ jest strefą, która znajduje się w Jelitkowie. Składa się z 42 punktów.
  • Sektor BA znajduje się w dzielnicy Aniołki, w rejonie Akademii Medycznej. Składa się z 74 współrzędnych geograficznych.
  • Sektor BO znajduje się w dzielnicy Oliwa. Składa się ze 102 punktów.
  • Sektor BP znajduje się w dzielnicy Przymorze. Składa się z 19 punktów.
  • Sektor EK jest to najmniejszy obszar, który obejmuje tylko część ulicy 3 maja. Składa się z punktów.

Sektory AS i AW obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, co widoczne jest w udostępnionych plikach XVE. Sektory EG i EK obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-20:00. Sektor AJ obowiązuje w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Natomiast sektory BA, BO i BP również obowiązują w dni robocze, ale w godzinach 9:00-15:00.

Opłaty

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Pierwsza godzina:3,30 zł
Druga godzina:3,90 zł
Trzecia godzina:4,60 zł
Czwarta i każda kolejna godzina:3,30 zł

Instalacja

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając „Wyodrębnij wszystkie„.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Gdańsk – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefa Płatnego Parkowania w Gdańsku domyślnie będą włączone. Można je wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Gdańsk – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić te obszary.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesują całe obszary, a tylko ich zarys, na podstawie pełnych stref utworzyłem ich granice. Te obrysy dostępne są również jako obiekt XVE (Gdańsk – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Gdańsk - Strefa Płatnego Parkowania - Obrysy
Obrysy Strefy Płatnego Parkowania w Gdańsku

Wideo

Poniżej prezentuję film, jak Strefa Płatnego Parkowania w Gdańsku wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Targeo

Strefę Płatnego Parkowania w Gdańsku można również zobaczyć na mapie Targeo:

Gdańsk - Strefa Płatnego Parkowania
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Inne SPP

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania dostępne są po kliknięciu odnośnika SPP w stopce strony.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.