Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Strefa Płatnego Parkowania w Grodzisku Mazowieckim w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Strefa Płatnego Parkowania w Grodzisku Mazowieckim w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest Strefa Płatnego Parkowania w Grodzisku Mazowieckim.

Grodzisk Mazowiecki - SPP
Grodzisk Mazowiecki – Strefa Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Grodzisku Mazowieckim utworzyłem już wcześniej na podstawie danych dostępnych na stronie http://grodzisknews.pl/platne-parkowanie-w-centrum-grodziska/. Ze względu na to, że w grudniu radni podjęli uchwałę o poszerzeniu obszaru płatnego parkowania oraz zmianie cen, postanowiłem zaktualizować pliki XVE, uwzględniając zmiany.

Nowa wersja Strefy Płatnego Parkowania w Grodzisku Mazowieckim została utworzona na podstawie artykułu https://grodzisknews.pl/poszerzyli-strefe-platnego-parkowania/. Strefa składa się z obszaru, który został utworzony na podstawie 51 punktów (współrzędnych geograficznych). Obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-18:00.

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Pół godziny 0,50 zł
Pierwsza godzina 2,00 zł
Druga godzina 2,40 zł
Trzecia godzina 2,80 zł
Czwarta i każda kolejna godzina 2,00 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Grodzisk Mazowiecki – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefa Płatnego Parkowania w Grodzisku Mazowieckim domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Grodzisk Mazowiecki – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granicę. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Grodzisk Mazowiecki – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Grodzisk Mazowiecki - SPP-obrys
Grodzisk Mazowiecki – obrys Strefy Płatnego Parkowania

Poniżej prezentuję film pokazujący, jak Strefa Płatnego Parkowania w Grodzisku Mazowieckim wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Strefę Płatnego Parkowania w Grodzisku Mazowieckim można również zobaczyć na mapie Targeo:

Grodzisk Mazowiecki - SPP
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania można zobaczyć, klikając odnośnik SPP w stopce strony.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.