Strefa Płatnego Parkowania w Juracie w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest Strefa Płatnego Parkowania w Juracie.

Jurata - Strefa Płatnego Parkowania
Strefa Płatnego Parkowania w Juracie

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Juracie utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie https://www.cityparkapp.pl/jastarnia. Strefa podzielona została utworzona z 43 punktów (współrzędnych geograficznych).

Opłata za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania  obowiązuje od 1 czerwca do 30 września od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.

Ulice, które obejmuje płatne parkowanie to:

  • Kasztanowa
  • Mestwina
  • Ratibora
  • Wojska Polskiego.

Opłaty:

Pół godziny: 1,00 zł
Pierwsza i każda kolejna godzina: 3,00 zł
Doba: 20,00 zł

Instalacja

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Jurata-SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefa Płatnego Parkowania w Juracie domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Jurata – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granicę. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Jurata – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Jurata - Strefa Płatnego Parkowania-obrys
Obrys Strefy Płatnego Parkowania w Juracie

Wideo

Poniżej prezentuję film, jak Strefa Płatnego Parkowania w Juracie wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Targeo

Strefę Płatnego Parkowania w Juracie można również zobaczyć na mapie Targeo:

Jurata - Strefa Płatnego Parkowania
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Inne SPP

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania dostępne są po kliknięciu odnośnika SPP w stopce strony.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
Podoba się Wam to, co robię? Wesprzyj mnie przez LiKoToN w PayPal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.