Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Strefa Płatnego Parkowania w Kościerzynie w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Strefa Płatnego Parkowania w Kościerzynie w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows można tworzyć własne obiekty na mapie, takie jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie „Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows„. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest Strefa Płatnego Parkowania w Kościerzynie.

Kościerzyna - Strefa Płatnego Parkowania
Strefa Płatnego Parkowania w Kościerzynie

Opis

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Kościerzynie utworzyłem na podstawie danych, dostępnych na stronie bip.koscierzyna.gda.pl.

Strefa Płatnego Parkowania w Kościerzynie składa się z jednej dużej części, która okala Rynek i ulice z nim sąsiadujące. W pobliżu głównej części znajduje się pięć niewielkich obszarów, które ze sobą nie są połączone. Wszystkie obszary zostały utworzone łącznie ze 124 punktów (współrzędnych geograficznych).

Płatne parkowanie w Kościerzynie obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30-17:30, niezależnie od obszaru.

Opłaty

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Pół godziny:1,00 zł
Pierwsza godzina:3,30 zł
Druga godzina:3,50 zł
Trzecia godzina4,00 zł
Czwarta i każda kolejna godzina:3,00 zł

Instalacja

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając „Wyodrębnij wszystkie„.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Kościerzyna – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefa Płatnego Parkowania w Kościerzynie domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Kościerzyna – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granicę. Te obrysy dostępne są również jako obiekt XVE (Kościerzyna – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Kościerzyna - Strefa Płatnego Parkowania
Obrysy Strefy Płatnego Parkowania w Kościerzynie

Wideo

Poniżej prezentuję film, jak Strefa Płatnego Parkowania w Kościerzynie wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Targeo

Strefę Płatnego Parkowania w Kościerzynie można również zobaczyć na mapie Targeo:

Kościerzyna - Strefa Płatnego Parkowania
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Inne SPP

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania dostępne są po kliknięciu odnośnika SPP w stopce strony.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.