Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Strefa Płatnego Parkowania w Krynicy Morskiej w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Strefa Płatnego Parkowania w Krynicy Morskiej w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows możliwe jest tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie „Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows„. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest Strefa Płatnego Parkowania w Krynicy Morskiej.

Krynica Morska - Strefa Płatnego Parkowania
Krynica Morska – Strefa Płatnego Parkowania

Opis

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Krynicy Morskiej utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie bip.krynicamorska.tv. Strefa obejmuje nie tylko ulice w Krynicy Morskiej, ale również w Nowej Karczmie, dla której utworzyłem oddzielne pliki oraz artykuł „Strefa Płatnego Parkowania w Nowej Karczmie„.

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w samej Krynicy Morskiej został utworzony łącznie na podstawie 138 punktów (współrzędnych geograficznych). Obowiązuje od 1 lipca do 31 sierpnia, od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 do 22:00. Jest to jedna z najdłużej obowiązujących stref.

Ulice wchodzące w skład SPP

W skład Strefy Płatnego Parkowania w Krynicy Morskiej wchodzą ulice:

 • Marynarzy (prawa strona ulicy na odległości 460 m od ulicy Gdańskiej oraz wokół pętli)
 • Turystyczna
  Przyjaźni (lewa strona ulicy od skrzyżowania z ulicą Portową do skrzyżowania z ulicą Aptekarzy, lewa strona łącznika ulicy Przyjaźni pomiędzy ulicą Portową i Aptekarzy, lewa strona ulicy Przyjaźni w odległości 260 m od skrzyżowania z ulicą Aptekarzy)
 • Aptekarzy
 • Stefana Żeromskiego (prawa strona ulicy w odległości 140 m od skrzyżowania z ulicą Teleexpressu)
 • Teleexpressu (lewa strona ulicy od skrzyżowania z ulicą Żeromskiego do skrzyżowania z ulicą Młodzieży)
 • Spacerowa (lewa strona ulicy od skrzyżowania z ulicą Portową do ulicy Gdańskiej, wysepka w odległości 40 m od skrzyżowania z ulicą Portową, zatoka po prawej stronie w odległości 260 m od skrzyżowania z ulicą Portową)
 • Bałtycka
 • Leśna
 • mjr. Bernarda Wasilewskiego (lewa strona jezdni w wyznaczonych miejscach za skrzyżowaniem z ulicą Brzozową)
 • Janusza Korczaka (trona jezdni w wyznaczonych miejscach od skrzyżowana z ulicą Portową do ronda)

Opłaty

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Pół godziny: 0,50 zł
Pierwsza godzina 3,00 zł
Druga godzina: 3,60 zł
Trzecia godzina: 4,30 zł
Czwarta i każda kolejna godzina: 3,00 zł
Doba: 20,00 zł

Instalacja

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Krynica Morska – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefa Płatnego Parkowania w Krynicy Morskiej domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Krynica Morska – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granicę. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Krynica Morska – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Krynica Morska - Strefa Płatnego Parkowania
Obrysy Strefy Płatnego Parkowania w Krynicy Morskiej

Wideo

Poniżej prezentuję film, jak Strefa Płatnego Parkowania w Krynicy Morskiej wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Targeo

Strefę Płatnego Parkowania w Krynicy Morskiej można również zobaczyć na mapie Targeo:

Krynica Morska - Strefa Płatnego Parkowania
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Inne SPP

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania można zobaczyć na stronie w stopce strony, klikając odnośnik SPP.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

W odpowiedzi na “Strefa Płatnego Parkowania w Krynicy Morskiej w AutoMapie dla systemu Windows”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.