Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Strefa Płatnego Parkowania w Nowej Karczmie
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Strefa Płatnego Parkowania w Nowej Karczmie

 

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest Strefa Płatnego Parkowania w Nowej Karczmie.

Nowa Karczma - SPP
Strefa Płatnego Parkowania w Nowej Karczmie

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Nowej Karczmie utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie https://www.cityparkapp.pl/krynica-morska. Strefa obejmuje ulicę Słoneczną od Piaskowej do Bursztynowej włącznie. Ze względu na to, że obejmuje bardzo mały obszar, to składa się tylko z 8 punktów.

Strefa Płatnego Parkowania w Nowej Karczmie obowiązuje od 1 lipca do 31 sierpnia, od poniedziałku do soboty, od godziny 8:00 do 22:00. Jest to jedna z najdłużej obowiązujących stref.

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Pierwsze pół godziny0,50 zł
Pierwsza godzina3,00 zł
Druga godzina:3,60 zł
Trzecia godzina:4,30 zł
Czwarta i każda kolejna godzina:3,00 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Nowa Karczma – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefa Płatnego Parkowania w Nowej Karczmie domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Nowa Karczma – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granicę. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Nowa Karczma – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Nowa Karczma - SPP-obrys
Obrys Strefy Płatnego Parkowania w Nowej Karczmie

Poniżej prezentuję film, jak Strefa Płatnego Parkowania w Nowej Karczmie wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Strefę Płatnego Parkowania w Nowej Karczmie można również zobaczyć na mapie Targeo:

Nowa Karczma - SPP
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania można zobaczyć na stronie w stopce strony, klikając odnośnik SPP.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.