Strona główna > Internet > Targeo > I Strefa TAXI w Warszawie na mapie Targeo
Kategorie
Targeo

I Strefa TAXI w Warszawie na mapie Targeo

W ubiegłym roku utworzyłem plik XVE, prezentujący I Strefę TAXI w Warszawie i udostępniłem go w serwisie Miplo, aby inni użytkownicy AutoMapy mogli korzystać z tego obiektu. Ze względu na to, że w serwisie Targeo również możliwe jest tworzenie tego typu obiektów, a do tego ich importowanie, postanowiłem przenieść pliki XVE również do Targeo.

I Strefa TAXI w Warszawie
I Strefa TAXI w Warszawie

W Targeo własne obiekty można tworzyć w opcji Moje mapy. Można tu utworzyć linie, krzywe, obszary, punkty oraz etykiety. Co więcej, można zaimportować gotowe już obiekty, ale do wyboru dostępne są tylko pliki GPX oraz GPS. Niestety nie ma możliwości importu plików XVE, co jest dziwne. Z tego, co się dowiedziałem, to taka funkcja zostałaby dodana, gdyby było większe zainteresowanie.

W takim razie, w jaki sposób w serwisie Targeo udało mi się zaimportować stworzone już obiekty XVE? Wystarczyło w edytorze tekstowym (użyłem Notepad++), przerobić format współrzędnych, a następnie użyć narzędzia GPS Visualizer, aby dane zapisać w formacie GPX. Gotowy plik GPX wystarczyło zaimportować w Targeo i spersonalizować, aby na mapie wyglądał ładnie.

W Targeo do takich obiektów można zmienić kolory obwiedni, czy wypełnienia. Można również ustawić charakter obwiedni, tzn. czy ma być przerywana, czy nie, jakiej ma być grubości i czy ma mieć przezroczystość. Można również ustawić nazwę i opis obiektu. Niestety w opisie obiektu nie można utworzyć sformatowanego opisu. Cały tekst jest tak samo sformatowany i wyświetlany w jednej linii. Szkoda, ponieważ, gdyby można było użyć edytora tekstu, to opisy obiektów wyglądałyby zdecydowanie lepiej.

Kolejną wadą serwisu Targeo jest to, że obiekty dostępne w Moje trasy nie są widoczne na wersji mobilnej strony. W związku z tym, aby zobaczyć je na telefonie, należy w ustawieniach przeglądarki wybrać, aby strona otwierała się w wersji komputerowej.

Poniżej prezentuję zrzut mapy z zaznaczoną I Strefą TAXI. Po kliknięciu tego zrzutu otworzy się serwis Targeo, z możliwością podglądu tego obiektu.

Mapa Polski Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Zapraszam również to zobaczenia Stref Płatnego Parkowania, które dostępne są na stronie pod adresem www.likoton.pl/spp.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

W odpowiedzi na “I Strefa TAXI w Warszawie na mapie Targeo”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.