Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Suwalska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Suwalska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest suwalska Strefa Płatnego Parkowania.

Suwałki - SPP
Strefa Płatnego Parkowania w Suwałkach

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Suwałkach utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://zdiz.suwalki.pl/?cat=37. Strefa obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Obszar jest bardzo mały, ponieważ składa się tylko z 18 punktów (współrzędnych geograficznych), co widać na powyższym zrzucie ekranowym.

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Pierwsze pół godziny0,50 zł
Pierwsza godzina1,00 zł
Druga godzina1,20 zł
Trzecia godzina1,40 zł
Czwarta i każda kolejna godzina1,00 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Suwałki – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy suwalska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Suwałki – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granicę. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Suwałki – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Suwałki - SPP-obrys
Obrys suwalskiej Strefy Płatnego Parkowania

Poniżej prezentuję film, jak suwalska Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Obszar Strefy Płatnego Parkowania można również zobaczyć na mapie Targeo:

Suwałki SPP
Powered by Targeo® | AutoMapa®

 

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.