Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Szczecińska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Szczecińska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność postanowiłem wykorzystać i stworzyć własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest szczecińska Strefa Płatnego Parkowania.

Szczecin - Strefa Płatnego Parkowania
Szczecin – Strefa Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Szczecinie utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://spp.szczecin.pl. Strefa składa się z dwóch podstref, Podstrefy A i Podstrefy B. Obie podstrefy podzielone są na kilka rozrzuconych w różnych częściach miasta obszarów. Jeszcze nie widziałem tak pokręconej Strefy Płatnego Parkowania. Pierwsza podstrefa składa się łącznie z 292 punktów (współrzędnych geograficznych), natomiast druga z 325.

Szczecińska Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-17:00, co widoczne jest w udostępnionych plikach XVE.

Poniżej prezentuję tabelki z opłatami:

Podstrefa A

Pierwsze 15 minut0,70 zł
Pierwsza godzina2,80 zł
Druga godzina3,20 zł
Trzecia godzina3,60 zł
Czwarta i każda kolejna godzina2,80 zł

Podstrefa B

Pierwsze 15 minut0,40 zł
Pierwsza godzina1,60 zł
Druga godzina1,80 zł
Trzecia godzina2,00 zł
Czwarta i każda kolejna godzina1,60 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Szczecin – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy szczecińska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Szczecin – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys obszaru, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej obrys. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Szczecin – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo. Dostępny jest również obrys wszystkich podstref – Szczecin – SPP-obrysy.xve.

Szczecin - Strefa Płatnego Parkowania-obrys
Szczecin – Strefa Płatnego Parkowania-obrys

Poniżej prezentuję film, jak szczecińska Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.