Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Tarnowska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Tarnowska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest tarnowska Strefa Płatnego Parkowania.

Tarnów - SPP
Tarnowska Strefa Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Tarnowie utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://www.it.tarnow.pl/index.php/pol/Komunikacja/Samochodowa/Strefa-Platnego-Parkowania. Strefa składa się ze 106 punktów (współrzędnych geograficznych).

Strefa Płatnego Parkowania w Tarnowie obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00.

Opłaty:

Pół godziny:1,00 zł
Godzina:2,50 zł
Dwie godziny:5,10 zł
Trzy godziny:8,00 zł
Czwarta i każda kolejna godzina:2,50 zł
Dzień:17,00 zł

Opłaty za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej PREMIUM:

Pół godziny:0,80 zł
Godzina:2,00 zł
Dwie godziny:4,10 zł
Trzy godziny:6,40 zł
Czwarta i każda kolejna godzina:2,00 zł
Dzień:13,60 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Tarnów – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefa Płatnego Parkowania w Tarnowie domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Tarnów – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granice. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Tarnów – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Tarnów - SPP-obrys
Obrys tarnowskiej Strefy Płatnego Parkowania

Poniżej prezentuję film, jak w AutoMapie dla systemu Windows wygląda Strefa Płatnego Parkowania w Tarnowie.

Tarnowską Strefę Płatnego Parkowania można również zobaczyć na mapie Targeo:

Tarnowska Strefa Płatnego Parkowania
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania można zobaczyć, klikając odnośnik SPP w stopce strony.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.