Strona główna > Programy > AutoMapa > Toruńska Organizacja Stref Ruchu w Zespole Staromiejskim w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa

Toruńska Organizacja Stref Ruchu w Zespole Staromiejskim w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Utworzyłem już kilka obiektów XVE jak Strefy Płatnego parkowania w różnych miastach, np. w Poznaniu, Warszawie, czy Płocku. Dzisiejszym obiektem jest Organizacja Stref Ruchu w Zespole Staromiejskim w Toruniu.

Organizacja Stref Ruchu - legenda
Organizacja Stref Ruchu w Zespole Staromiejskim w Toruniu – legenda

Obszar prezentujący Strefy Ruchu w Toruniu utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://www.bip.mzd.torun.pl/bip_big.php?id=216&wys=1304&szer=1800. Składa się on z czterech podstawowych stref:

  • Strefa Ruchu
  • Strefa Ruchu Pieszego i Rowerowego
  • Strefa Ograniczonej Dostępności
  • Strefa Ruchu Pieszego

Strefa Ruchu została oznaczona kolorem zielonym. Składa się z dwóch części, które zostały utworzone na podstawie 173 punktów (współrzędnych geograficznych).

Strefa Ruchu Pieszego i Rowerowego została oznaczona kolorem różowym. Składa się z sześciu obszarów rozłożonych w różnych częściach Starego Miasta. Te obszary zostały utworzone na podstawie 104 punktów.

Strefa Ograniczonej Dostępności została oznaczona kolorem żółtym. Składa się z jedenastu obszarów, które rozłożone są w różnych częściach Starego Miasta. Te obszary zostały utworzone na podstawie 109 punktów.

Strefa Ruchu Pieszego została oznaczona kolorem czerwonym. Jest to najmniejsza strefa, ponieważ składa się tylko z czterech obszarów. Te obszary zostały utworzone na podstawie 16 punktów, co wskazuje jednoznacznie na to, że jest to najmniejsza strefa.

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Toruń – Strefy Ruchu.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy toruńska Organizacja Stref Ruchu w Zespole Staromiejskim domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Toruń – Strefy Ruchu. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Poniżej prezentuję film, jak toruńska Organizacja Stref Ruchu w Zespole Staromiejskim wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.