Strona główna > Internet > Targeo > Trasy z Targeo w AutoMapie dla Windows
Kategorie
Targeo

Trasy z Targeo w AutoMapie dla Windows

Czasami wygodniej jest wyznaczyć trasę w AutoMapie na urządzeniu z większym ekranem, np. komputerze i wczytać ją na urządzeniu przenośnym. Taka możliwość dotyczy tylko tych użytkowników, którzy posiadają licencję AutoMapy na komputer. Jeżeli jej nie mają to możliwe jest wyeksportowanie trasy z Targeo, serwisu współpracującego z producentem AutoMapy.

Proces wyznaczania tras w portalu Targeo został szczegółowo opisany we wpisie Jak wyznaczyć trasę w serwisie Targeo?. Zachęcam do zapoznania się z tym wpisem.

Po wyznaczeniu trasy na Targeo możemy ją przenieść do AutoMapy. Aby to zrobić, należy na bocznym panelu wejść w menu Trasa, kliknąć przycisk Eksport i wybrać Eksportuj do AutoMapy. Pojawi się okno, gdzie dostępne będą takie opcje, jak:

  • Wygeneruj plik
  • Wygeneruj kod
  • Anuluj
Eksportuj do AutoMapy
Eksportuj do AutoMapy

Opcja Wygeneruj plik, służy do utworzenia pliku z trasą, który można przenieść na nośnik, gdzie zainstalowana jest AutoMapa i wczytać w niej utworzoną trasę. Zatem po kliknięciu tej opcji, w zależności od posiadanej przeglądarki internetowej, pojawi się okno z wyborem miejsca zapisu pliku, albo automatycznie zostanie zapisany do domyślnej lokalizacji ustawionej w przeglądarce.

Utworzony plik w nazwie będzie zawierał fragment wprowadzonych adresów i miał rozszerzenie *.atm. Nazwę można zmienić już podczas pobierania (o ile przeglądarka na to pozwala), albo po pobraniu. Odpowiednio nazwany plik ułatwi rozpoznanie trasy.

W przypadku wybrania opcji Wygeneruj kod zostanie wygenerowany kod trasy, który należy wpisać w AutoMapie, gdzie po jego wpisaniu automatycznie zostanie pobrana trasa. Ta opcja dostępna jest tylko na urządzeniach, które mają dostęp do internetu.

Zarówno wczytanie trasy z pliku, jak i z kodu możliwe  jest w AutoMapie, po wybraniu Menu, następnie Trasa, dalej Modyfikuj i Wczytaj. Dokładny opis wczytywania tras opisany jest we wpisie Opcja Wczytaj w AutoMapie dla Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.