Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows Phone 8 > Jak usunąć niechcianą mapę w AutoMapie dla systemu Windows Phone?
Kategorie
AutoMapa dla Windows Phone 8

Jak usunąć niechcianą mapę w AutoMapie dla systemu Windows Phone?

W AutoMapie dla systemu Windows Phone można pobrać dwie mapy, Polski oraz Europy i przełączać się pomiędzy nimi, kiedy tylko mamy na to ochotę. Dodatkowo na każdą z map możemy posiadać inną licencję, z innym czasem ważności. Czasem jednak nie potrzebujemy drugiej mapy i chcielibyśmy ją usunąć, żeby nie zajmowała dodatkowej pamięci, którą możemy przeznaczyć na inne dane. O tym, jak usunąć niechcianą mapę w AutoMapie dla systemu Windows Phone dowiecie się, czytając ten wpis.

Niechcianą mapę można usunąć, wchodząc w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia, następnie przechodząc na stronę Licencja, a tu klikając przycisk Mapy (pobieranie). Pojawi się wtedy lista z zainstalowanymi mapami oraz dostępnymi aktualizacjami, jeżeli są.

Menu Mapy
Menu Mapy

Mapę, której chcemy się pozbyć, można usunąć, przytrzymując palcem wybraną pozycję. Pojawi się wtedy prośba o zatwierdzenie usunięcia mapy, o treści:

Czy chcesz usunąć mapę?

Komunikat Czy chcesz usunąć mapę
Komunikat Czy chcesz usunąć mapę

Zatwierdzenie tego komunikatu poprzez kliknięcie przycisku ok spowoduje usunięcie wybranej mapy. Natomiast kliknięcie przycisku anuluj, spowoduje pozostawienie mapy na swoim miejscu.

W przypadku, kiedy mamy pobraną tylko jedną mapę, to nie będzie możliwości jej usunięcia. Wtedy, po przytrzymaniu palcem wybranej pozycji pojawi się komunikat o treści:

Posiadasz tylko jedną mapę.

Komunikat Posiadasz tylko jedną mapę
Komunikat Posiadasz tylko jedną mapę

Jeżeli będziemy chcieli korzystać z innej mapy niż ta, którą aktualnie mamy wczytaną, to należy pobrać drugą i po jej pobraniu usunąć poprzednią. Innym, bardziej drastycznym rozwiązaniem jest odinstalowanie aplikacji, i ponowna instalacja, a następnie wybranie docelowej mapy.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.