Strona główna > Z dala od klawiatury > Podróże > Wakacje 2021 – Dolina ku Dziurze i Dolina za Bramką
Kategorie
Podróże

Wakacje 2021 – Dolina ku Dziurze i Dolina za Bramką

Po dłuższej wędrówce, którą odbyliśmy poprzedniego dnia, przyszedł luźniejszy dzień, na który nie mieliśmy planu. Wpadliśmy jednak na pomysł, że w ten upalny dzień przejdziemy się Doliną ku Dziurze, a później zdecydujemy, co dalej.

Dolina ku Dziurze

Przed południem, zabierając tylko butelkę wody ze sobą, wyszliśmy z pokoju i ruszyliśmy w stronę Drogi pod Reglami. Idąc czarnym szlakiem, minęliśmy zatłoczone wejście do Doliny Strążyskiej. Przeszliśmy kawałek dalej do Doliny ku Dziurze, gdzie weszliśmy na niebieski szlak, prowadzący do Jaskini. Tutaj też było sporo osób, ale nie było tłumu.

Gdy doszliśmy do jaskini, moja żona usiadła na ławeczce przy wejściu do Dziury, a ja wszedłem do środka. Niestety nie wziąłem ze sobą latarki, więc latarka w telefonie nie za bardzo pomogła w zwiedzeniu jaskini. Jaskinia jest niewielka, ale jest w niej przyjemny chłodek, który przydaje się w takie upalne dni. Wejście do niej nie jest trudne, tylko trzeba uważać błoto, aby się nie poślizgnąć.

Spod jaskini tą samą drogą ruszyliśmy w stronę Mraźnicy. Zatrzymaliśmy się tylko w okolicy Buńdówek, przysiadając na powalonym drzewie, skąd mieliśmy fajny widok na Gubałówkę. Głód jednak zmusił nas do powrotu do pokoju, aby przygotować sobie obiad.

Wideo

Dolina za Bramką

Późnym popołudniem wybraliśmy się na kolejny spacer. Tym razem wybraliśmy się do pobliskiej Doliny za Bramką. Gdy doszliśmy do rozlewiska na końcu doliny, mogliśmy tu w ciszy posiedzieć. i posłuchać szumu opadającej wody. Było przyjemnie.

Zanim przyszła noc wróciliśmy do pokoju. Na następny dzień mieliśmy zaplanowane kolejną wędrówkę po górach, na którą wcześnie musieliśmy wcześnie wstać, więc chcieliśmy się do niej przygotować. W szczególności od razu chcieliśmy zrobić prowiant, aby o świcie tego nie robić.

Zakopane Mraźnica
Zakopane Mraźnica

Wideo

Spis treści:

Oceń wpis
[Maks.: 9 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.