Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Warszawska I Strefa TAXI w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Warszawska I Strefa TAXI w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność postanowiłem wykorzystać i stworzyć własny obiekt, który może się przydać wielu użytkownikom AutoMapy. Tym obiektem jest I strefa TAXI w Warszawie.

I Strefa TAXI w Warszawie
I Strefa TAXI w Warszawie

Obszar prezentujący I strefę TAXI utworzyłem na podstawie mapy dostępnej na stronie http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=mapa. Zajęło mi to około 3 miesięcy, ponieważ trochę pracy przy tym jest, a też mam inne obowiązki. Do tego doszły poprawki znalezionych błędów. W dwóch miejscach pomyliłem współrzędne i musiałem znaleźć błędne i je ustawić w odpowiednim miejscu.

Strefa składa się z 1652 punktów (współrzędnych geograficznych). Do tego dochodzi 1653 punktów, które tworzą obwiednię. Na szczęście z obwiednią nie było problemu, ponieważ jest to kopia współrzędnych ze strefy, odpowiednio oznaczona i powiększona o punkt początkowy na końcu. Co więcej, obiekt wyświetla swoją nazwę, która zmienia swoje położenie w zależności od miejsca, w którym przeglądamy strefę.

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy darmowego programu7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Warszawa-I_Strefa_TAXI.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy I strefa TAXI domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Warszawa-I_sterfa_TAXI. W ten sam sposób można ponownie uruchomić ten obszar.

Poniżej prezentuję film, jak I strefa TAXI wygląda w AutoMapie. Na filmie ten obszar ma skróconą nazwę – I_strefa_TAXI. Po nagraniu filmu stwierdziłem, że dodam nazwę miasta, którego dotyczy ten obszar, aby w przyszłości się nie pomylić.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 3.5]

2 odpowiedzi na “Warszawska I Strefa TAXI w AutoMapie dla systemu Windows”

Dzień Dobry

Czy ten sposób zadziała też na AM na androidzie? Foldery pewnie nie będą takie same? plik xve też chyba nie podejdzie do androidowej wersji? Bo pomysł super!

Dziekuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.