Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Wrocławska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Wrocławska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność postanowiłem wykorzystać i stworzyć własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest wrocławska Strefa Płatnego Parkowania.

Wrocław - Strefa Płatnego Parkowania
Wrocław – Strefa Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania we Wrocławiu utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie. Strefa składa się z trzech podstref, A, B i C. Strefę A tworzy 55 punktów (współrzędnych geograficznych). Strefa B składa się ze 158 punktów. Natomiast Strefa C jest największa, ponieważ składa się z 344 punktów.

Wrocławska Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-18:00, co widoczne jest w udostępnionych plikach XVE. O ile każda podstrefa obowiązuje w tym samym czasie, o tyle ceny są zróżnicowane. Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami.

Strefa A

Pierwsza godzina3,00 zł
Druga godzina3,60 zł
Trzecia godzina4,30 zł
Czwarta i każda kolejna godzina4,30 zł

Strefa B

Pierwsza godzina3,00 zł
Druga godzina3,15 zł
Trzecia godzina3,30 zł
Czwarta i każda kolejna godzina3,00 zł

Strefa C

Pierwsza godzina2,00 zł
Druga godzina2,10 zł
Trzecia godzina2,20 zł
Czwarta i każda kolejna godzina2,20 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Wrocław – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy wrocławska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Wrocław – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys obszaru, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej obrys. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Wrocław – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Wrocław - Strefa Płatnego Parkowania - obrys
Wrocław – Strefa Płatnego Parkowania – obrys

Do pobrania dostępne są również:

Poniżej prezentuję film, jak wrocławska Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 4.7]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.