Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Współrzędne GPS i wysokość n.p.m. w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Współrzędne GPS i wysokość n.p.m. w AutoMapie dla Windows

W AutoMapie dla systemu Windows można włączyć dodatkową belkę, która pokazuje współrzędne GPS i wysokość n.p.m. Po włączeniu ta belka znajduje się pod górną krawędzią ekranu lub pod panelem pilota, w przypadku kiedy pilot jest włączony.

Współrzędne GPS i wysokość n.p.m.
Współrzędne GPS i wysokość n.p.m.

Jak widać na powyższym zrzucie, z lewej strony belki znajdują się informacje na temat wysokości n.p.m., a z prawej koordynaty. Wysokość odczytywana jest z odbiornika GPS, ale ze względu na to, że cywilne odbiorniki nie są tak dokładne, jak wojskowe, to błąd pomiaru może wynosić 100-120 m. Koordynaty podane są w formacie DMS (Stopnie:Minuty:Sekundy) i błąd pomiaru może wynosić 10 m. W przypadku, kiedy pozycja GPS nie jest znana, a na mapie postawiliśmy wskaźnik (rozetkę) to wysokość równa jest zeru, a współrzędne podawane są z pozycji wskaźnika.

Ze względu na to, że opcja Współrzędne GPS i wysokość n.p.m. domyślnie jest wyłączona to można ją włączyć wchodząc w Menu, następnie Ustawienia, Mapa i Widoczne elementy.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

4 odpowiedzi na “Współrzędne GPS i wysokość n.p.m. w AutoMapie dla Windows”

Używam cywilnego odbiornika GPS do latania swobodnego i nigdy nie stwierdziłem takiego błędu pomiaru wysokości o jakiej wspomina autor.

Podczas latania takich błędów może nie być, ponieważ wtedy odbiornik ma dostęp do „czystego” nieba. Nie zasłaniają go budynki, czy drzewa. Nie ma takich zakłóceń z innych sygnałów, jak w miastach. Poza tym, zależy to również od samego odbiornika. Ja się spotkałem z dużymi błędami pomiaru wysokość. Jest wiele innych osób, które też się z tym spotkały, ale również są takie, jak Pan, u których taki „problem” nie występuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.