Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > „Wystąpiło żądanie dostępu do danych poza mapą” w AutoMapie 6.16
Kategorie
AutoMapa dla Windows

„Wystąpiło żądanie dostępu do danych poza mapą” w AutoMapie 6.16

„Wystąpiło żądanie dostępu do danych poza mapą” jest komunikatem, który w AutoMapie 6.16 pojawia się podczas wyznaczania tras, niekoniecznie długich. Komunikat pojawia się na niektórych urządzeniach. Z tego, co można przeczytać w internecie, najczęściej pojawia się na urządzeniu NavRoad 470 Enovo.

Okno - Limity pamięci
Okno – Limity pamięci

Komunikat pojawia się w przypadku, kiedy AutoMapie brakuje pamięci operacyjnej do wyznaczenia trasy. Na szczęście w bardzo prosty sposób można go rozwiązać. Jak to zrobić? W AutoMapie należy wejść w Menu, następnie Ustawienia, dalej Ogólne i Limity pamięci. W tym oknie dostępne są dwie pozycje:

  • Max pamięć na dane
  • Max pamięć na punkty użytkownika

Wartość dla pierwszej pozycji najlepiej ustawić na 10 MB. Natomiast wartość dla drugiej zmniejszyć do minimum, czyli 100 KB. Po wykonaniu tej czynności komunikat „Wystąpiło żądanie dostępu do danych poza mapą” nie będzie się pojawiał. Chyba że zostanie wyznaczona bardzo długa trasa.

Innym rozwiązaniem jest aktualizacja AutoMapy do najnowszej wersji, która została oznaczona numerem 6.17. W wersji tej zostały wprowadzone zmiany, które powinny zniwelować występowanie tego komunikatu przy domyślnych ustawieniach.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 3.3]

2 odpowiedzi na “„Wystąpiło żądanie dostępu do danych poza mapą” w AutoMapie 6.16”

Która wersja AutoMapy jest zainstalowana? Z jakiego pliku uruchamiana jest AutoMapa? Czy na pewno chodzi o komunikat Wystąpiło żądanie dostępu do danych poza mapą, czy Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.