Strona główna > Programy > AutoMapa > Zaktualizowana baza fotoradarów w Luksemburgu w AutoMapie
Kategorie
AutoMapa

Zaktualizowana baza fotoradarów w Luksemburgu w AutoMapie

Kilka dni temu zaktualizowałem bazę fotoradarów w Belgii, która dostępna jest w programie nawigacyjnym AutoMapa. Napisałem o tym artykuł „Zaktualizowana baza fotoradarów w Belgii w AutoMapie„. Teraz chciałem się pochwalić aktualizacją bazy fotoradarów w Luksemburgu.

Fotoradary w Luksemburgu przed aktualizacją
Fotoradary w Luksemburgu przed aktualizacją

Baza fotoradarów, którą dysponowała AutoMapa, była uboga, mimo tego, że w Luksemburgu i tak jest mało obiektów. Znajdowało się w niej tylko 7 punktów. Postanowiłem uzupełnić tę bazę, co zajęło niezbyt dużo czasu. Od teraz w AutoMapie znajduje się aż 27 punktów, co można zobaczyć na stronie Miplo.pl.

W jaki sposób skorzystać z aktualnej bazy fotoradarów w Luksemburgu?

W AutoMapie dla systemu Windows należy przeprowadzić synchronizację punktów użyteczności publicznej, co szczegółowo opisałem we wpisie „Menu Miplo w AutoMapie dla Windows„. Drugim rozwiązaniem jest poczekanie na aktualizację mapy, która powinna zawierać wszystkie obiekty, które dodałem.

W AutoMapie dla systemu iOS podobnie, jak w wersji dla systemu Windows, można przeprowadzić synchronizację POI, zgodnie z instrukcją ze wpisu „Opcja Synchronizuj z Miplo w AutoMapie dla iOS„. Można poczekać na automatyczną synchronizację dla konta Anonimowego, które aktywuje się dla domyślnych ustawień AutoMapy. Drugim rozwiązaniem jest aktualizacja obiektów przy pomocy usługi AutoRadar, co wymaga stałego dostępu do internetu. Innym rozwiązaniem jest poczekanie na aktualizację mapy.

W AutoMapie dla systemu Android musimy skorzystać z funkcji AutoRadar, aby zostać poinformowanym o nowym obiekcie. Niestety to rozwiązanie wymaga stałego dostępu do internetu. W innym przypadku należy poczekać na aktualizację mapy, która nowe obiekty będzie miała już wbudowane.

Fotoradary w Luksemburgu po aktualizacji
Fotoradary w Luksemburgu po aktualizacji

Czy będę aktualizował fotoradary w innych krajach?

Postaram się dalej aktualizować fotoradary, ale trochę się z tym schodzi. Pomocni by byli inni użytkownicy, którzy mogliby zgłaszać takie obiekty na bieżąco dla wspólnego dobra. W szczególności użytkownicy AutoMapy dla systemów Android i iOS, gdzie przy pomocy funkcji AutoRadar szybko takie obiekty mogą dodać. Im więcej osób się zaangażuje, tym baza będzie bardziej rozbudowana i aktualna, a z tego skorzystają wszyscy.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.