Strona główna > Systemy operacyjne > Windows Phone > Zmiana oraz włączenie i wyłączenie kodu PIN w Windows Phone 8
Kategorie
Windows Phone

Zmiana oraz włączenie i wyłączenie kodu PIN w Windows Phone 8

W Windows Phone 8 możliwe jest zmienienie oraz włączenie lub wyłączenie kodu PIN karty SIM. Wyłączenie oczywiście zależy od tego, czy operator sieci na to zezwala, a niestety nie zawsze to robi.

Zmienić oraz włączyć lub wyłączyć kod PIN można przez wejście w opcję Telefon, …

Przycisk - Telefon
Przycisk – Telefon

… która dostępna jest na ekranie głównym, albo po wejściu w programy. Po wejściu w tę opcję należy kliknąć przycisk menu, który znajduje się na dolnej belce.

Przycisk - Menu
Przycisk – Menu

Po rozwinięciu się dolnej belki pojawią się dostępne opcje, gdzie należy wejść w ustawienia. Pojawi się okno z ustawieniami telefonu. Na dole tego okna dostępna jest opcja Zabezpieczenie karty SIM, czyli możliwość włączenia lub wyłączenia kodu PIN karty SIM.

Okno ustawień telefonu
Okno ustawień telefonu

W przypadku, kiedy opcja Zabezpieczenie karty SIM jest wyłączona, to po włączeniu należy wprowadzić kod PIN i go zatwierdzić.

Kiedy kod PIN jest nadany, to można go zmienić, klikając przycisk zmień PIN karty SIM. Po kliknięciu tego przycisku należy podać aktualny kod, a następnie nowy.

Okno zmiany kodu PIN
Okno zmiany kodu PIN

Jak widać na powyższym zrzucie, są trzy próby na podanie poprawnego kodu PIN. Po trzykrotnym wprowadzeniu błędnego nastąpi blokada karty SIM, a jej odblokowanie będzie możliwe po poprawnym wpisaniu kodu PUK.

Oceń wpis
[Maks.: 22 Średnia: 3.6]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.