Strona główna > Internet > Targeo > Zmiany na stronie ze Strefami Płatnego Parkowania
Kategorie
Targeo

Zmiany na stronie ze Strefami Płatnego Parkowania

Od kilku miesięcy tworzę obiekty, które między innymi pokazują strefy płatnego parkowania w różnych miastach. Takie obiekty udostępniam w serwisie Miplo jako pliki XVE, które można wykorzystać w AutoMapie dla systemu Windows. W ostatnim czasie przeniosłem te obiekty również do serwisu Targeo i udostępniłem, aby wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć strefy płatnego parkowania w jednym miejscu. Informacje na ten temat można przeczytać w artykule Strefy Płatnego Parkowania w Polsce dostępne w serwisie Targeo.

Gdańskie Strefy Płatnego Parkowania
Gdańskie Strefy Płatnego Parkowania

Na stronie www.likoton.pl/spp udostępniłem tabelę z utworzonymi przeze mnie strefami, gdzie dostępne są miasta z utworzonymi strefami, mapki prezentujące strefy oraz odsyłacze do artykułów, opisujących obiekty. W tabelce znajduje się najwyżej po pięć pozycji, aby za bardzo nie zaśmiecać strony. Pozostałe obiekty można znaleźć, przechodząc na kolejne strony lub wpisując w wyszukiwarce nazwę miasta, dla którego strefa ma zostać wyświetlona.

Takie rozwiązanie jest wygodne i według mnie czytelne, ale niestety do tej pory nie wyglądało to dobrze, na urządzeniach mobilnych, smartfonach. Problem polegał na tym, że zawartość strony była pomniejszana poza samą tabelką, co utrudniało nawigowanie, a poza tym źle wyglądało.

Stona SPP na smartfonach przed zmianami
Stona SPP na smartfonach przed zmianami

Ten problem udało mi się poprawić, więc strona ze strefami płatnego parkowania wygląda już dobrze na urządzeniach z małymi ekranami  🙂

Stona SPP na smartfonach po zmianach
Stona SPP na smartfonach po zmianach

Drugi problem, który w ostatnim czasie został rozwiązany, tym razem tylko na moją prośbę, to możliwość wyświetlania opisów obiektów w serwisie Targeo z podziałem na poszczególne linijki. Było mi to potrzebne, aby do stref dodać dodatkowe informacje w nowych liniach, co byłoby czytelniejsze niż dodawanie tych informacji w jednej linii. W ten sposób do stref dodałem informacje o opłatach za korzystanie ze stref. Myślę, że wielu osobom się to przyda.

Opis Strefy Płatnego Parkowania na mapie Targeo
Opis Strefy Płatnego Parkowania na mapie Targeo

Inną dosyć istotną rzeczą, która nie działa poprawnie, jest brak możliwości wyświetlenia tych obiektów w wersji mobilnej strony Targeo. Niestety nic z tym nie mogę zrobić, poza sugestią przełączania się na smartfonach na wersję komputerową. Zgłosiłem sugestię dodania możliwości wyświetlania tych obiektów w wersji mobilnej Targeo, ale nie wiadomo, czy i ewentualnie kiedy taka funkcjonalność zostanie dodana.

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie, co można by było dodać lub zmodyfikować, to proszę dać znać w komentarzu pod artykułem.

Oceń wpis
[Maks.: 6 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.