Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Została opublikowana AutoMapa 7.7.5 dla systemu iOS!
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Została opublikowana AutoMapa 7.7.5 dla systemu iOS!

W AppStore pojawiła się nowa wersja AutoMapy dla systemu iOS. W nowej wersji, która została oznaczona numerem 7.7.5, poprawiono kilka ważnych błędów, więc warto ją zainstalować.

AutoMapa 7
AutoMapa 7

AutoMapa 7.7.2 ma dosyć obszerną listę zmian. Wprowadzono w niej zmiany zarówno w samym programie, jak i obsłudze CarPlay. Do ważniejszych zmian myślę, że można zaliczyć obsługę 3D Touch, która umożliwia szybkie wyznaczenie trasy do wcześniej ustawionych punktów Dom i Praca. Przydatną zmianą jest dostosowanie do iPhone Xs i Xs Max, poprawione odtwarzanie dźwięków i panelu pilota.

Natomiast nie rozumiem, dlaczego została usunięta grafika rozety, pokazującej, co można zrobić przy pomocy gestów. Była to przydatna opcja dla nowych użytkowników.

AutoMapa w CarPlay uzyskała drobną zmianę w kolorystyce panelu z manewrem. Dzięki wyróżnieniu jest on lepiej widoczny. Od tej wersji przy braku wyznaczonej trasy domyślnie będzie wyświetlana wyszukiwarka. Została również poprawiona obsługa przełączników prowadzenia po autostradach i drogach płatnych.

Wersja 7.7.4 nie zawierała zmienionej listy zmian. Natomiast w wersji 7.7.5 zostało poprawione odtwarzanie komunikatów nawigacyjnych, ustawianie punktów trasy i komunikat przy wyznaczaniu nowej trasy, gdy poprzednia zawierała punkty pośrednie. Poza tym w wersji 7.7.5 w obsłudze CarPlay dodano automatyczne urywanie górnej belki po 15 sekundach bezczynności. Belka ukrywana jest tylko, gdy trasa nie jest wyznaczona.

Zmiany:

 • Poprawione:
  • odtwarzanie komunikatów nawigacyjnych
  • ustawianie punktów jako Dom/Praca
  • komunikat przy wyznaczaniu nowej trasy, gdy poprzednia zawiera punkty VIA
 • CarPlay:
  • automatyczne ukrywanie górnej belki po 15s bezczynności, gdy trasa nie jest wyznaczona

Wersja:

 • 7.7.5

Aktualizacja:

 • 2019-05-24

AutoMapa 7.7.5 dostępna jest do pobrania w sklepie AppStore.

Informacje o zmianach dla poprzedniej wersji, można przeczytać we wpisie
Została opublikowana AutoMapa 7.7.4 dla systemu iOS!. Natomiast lista poprzednich wersji programu znajduje się na stronie Lista wydań AutoMapy dla systemu iOS.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.