Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Została opublikowana AutoMapa 7.8.7 dla systemu iOS!
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Została opublikowana AutoMapa 7.8.7 dla systemu iOS!

W AppStore pojawiła się nowa wersja AutoMapy dla systemu iOS, która została oznaczona numerem 7.8.7. Nowa wersja zawiera kilka poprawek znalezionych błędów, ale również  dwie nowości.

MapCloud

AutoMapa dla systemu iOS w wersji 7.8.7 otrzymała opcję synchronizacji danych programu z chmurą AutoMapy. Do MapCloud można zalogować się przy pomocy konta Targeo/MapCloud, ale również przez Google lub Facebooka.

AutoMapa iOS - Logowanie do MapCloud
Logowanie do MapCloud

Opcja logowania do MapCloud wyświetla się po pierwszym uruchomieniu programu, ale również dostępna jest po wejściu w menu Ustawienia, następnie Opcje, Kopia bezpieczeństwa i kliknięciu MapCloud.

MapCloud umożliwia synchronizację licencji, tras, punktów ulubionych, ustawień programu oraz ostatnio używanych adresów. Wybór to, co ma być synchronizowane, można skonfigurować w menu Ustawienia > Opcje > Kopia bezpieczeństwa. Do wyboru są takie pozycje:

 • Trasy
 • Ulubione
 • Ustawienia
 • Ostatnio używane

Wszystkie powyższe opcje włączone są domyślnie, ale możemy wyłączyć ich synchronizację. Inaczej jest z licencjami, które synchronizowane są zawsze.

Dużym plusem synchronizacji z MapCloud w AutoMapie dla systemu iOS jest to, że w chmurze AutoMapy zapisywane są prawie wszystkie ustawienia, czego brakuje w AutoMapie dla systemu Android. W tej wersji, mimo że synchronizacja z MapCloud jest od dawna, w chmurze zapisywanych jest tylko kilka ustawień.

Wizualizacja punktów trasy

Drugą zmianą, którą widać po wyznaczeniu trasy jest zmiana wizualizacji punktów trasy. Punkty pośrednie nie mają chorągiewek, tylko tabliczkę z informacją o kolejności punktu oraz odległości do niej. Natomiast na podstawie wskaźnika wiadomo, czy punkt pośredni prowadzi przez punkt, czy przez okolicę. „Via punkt” to niebieskie kółko z białą obwódką, natomiast „Via okolica” to białe kółko z niebieską obwódką i białą obwiednią.

AutoMapa iOS - Nowa wizualizacja punktów trasy
Nowa wizualizacja punktów trasy

Inne zmiany

Pozostałe zmiany dotyczą poprawek obsługi licencji, ostatnio używanych adresów, stabilności i wyszukiwania głosowego. Poprawka wyszukiwania głosowego jest dosyć istotna, ponieważ w poprzedniej wersji nie działało wyszukiwanie, gdy w nazwie adresu znajdowała się litera „ł”. Co prawda można było to rozwiązać ,zamieniając literę „ł” na „l”, ale to niezbyt komfortowe rozwiązanie.

Zmiany:

 • MapCloud – chmura usług AutoMapy
 • Nowy sposób wyświetlania punktów trasy na mapie
 • Poprawki obsługi licencji
 • Poprawki ostatnio używanych adresów
 • Poprawki wyszukiwania głosowego
 • Poprawki stabilności

Wersja:

 • 7.8.7.1370

Aktualizacja:

 • 2020-06-03

AutoMapa 7.8.7 dostępna jest do pobrania w sklepie AppStore.

Informacje o zmianach dla poprzedniej wersji, można przeczytać we wpisie „Została opublikowana AutoMapa 7.8.6 dla systemu iOS!„. Natomiast lista poprzednich wersji programu znajduje się na stronie Lista wydań AutoMapy dla systemu iOS.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.