Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 5.5.13!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 5.5.13!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 5.5.13 i zawiera kilka poprawek oraz nowości.

AutoMapa 5.5.13 nowa wizualizacja ikon
Nowa wizualizacja ikon

Nowa wizualizacja ikon

Wersja 5.5.13 zyskała przede wszystkim nowy sposób wizualizacji punktów ulubionych i POI na mapie. Teraz ikony POI wyświetlają się w formie etykiety z kropką na dole, która wskazuje lokalizację punktu. Rozmiar ikon POI zależy od kategorii. Punkty Ulubione prezentowane są w formie kółka z gwiazdką oraz kropką wskazującą lokalizację.

Wszystkie punkty użyteczności publicznej z kategorii „Transport” są mniejsze podczas przeglądania mapy. Gdy je wyszukujemy np. przez menu „Szukaj„, to  po wybraniu i pokazaniu na mapie wyświetlają się „normalnym” rozmiarze. To ułatwia ich znalezienie, w szczególności, gdy włączymy dużo kategorii do wyświetlenia.

Poprawki

Kolejne zmiany dotyczą poprawek związanych z wyszukiwaniem głosowym, ekranami startowymi, zamawianiem licencji u operatora Play, czy z pobieraniem danych SmartRoutes.

Zostały również wprowadzone poprawki związane z odtwarzaniem komunikatów nawigacyjnych. Te poprawki zmieniają sposób informowania o odległości do manewru. Wcześniej komunikaty nawigacyjne odtwarzane były z zaokrągleniem do 50 m, od wersji 5.5.13 zaokrąglenie zostało zmienione na 10 m.

W poprzednich wersjach na niektórych urządzeniach występował problem z wybieraniem adresów z historii. Program nieoczekiwanie się zamykał. Od wersji 5.5.13 ten problem nie powinien już występować.

Start nawigowania

Poza zmianami, które dostępne są na liście zmian. W oczy wpada zmiana widoczna na zrzucie. Przycisk startu nawigowania został przeniesiony z prawej strony ekranu na dolną belkę. Wygląda to zdecydowanie lepiej i nie zajmuje miejsca na mapie.

Zmiany:

 • nowa wizualizacja POI i punktów ulubionych
 • dodana funkcja autouzupełniania i autokorekty wprowadzanego tekstu
 • poprawiona możliwość włączenia abonamentu operatora w urządzeniach z Android Q
 • poprawione działanie wyszukiwarki on-line
 • poprawione działanie wyszukiwania głosowego
 • poprawiony mechanizm logowania do MapCloud
 • poprawione zapisywanie plików atm do historii tras
 • poprawione pobieranie danych SmartRoutes

Wymagania systemu Android:

 • Od 4.1

Aktualizacja:

 • 2019-11-26

Kompilacja:

 •  5.5.13.2832

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 5.5.12!. Natomiast z listą starczych wersji zapoznać się można w artykule Lista wydań AutoMapy dla systemu Android.

Wersję tę można pobrać z Google Play oraz z Aptoide.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

2 odpowiedzi na “Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 5.5.13!”

Obecna szata graficzna automapy jest zdecydowanie lepsza, jednak daleko jej do nie tylko wyglądu, ale i możliwości ( mnóstwo różnych funkcji ). Najbardziej denerwujące w mapie na androidzie jest praktycznie brak możliwości korzystania ze współrzędnych geograficznych. Można je wpisać jedynie w systemie „DD” ( osiem okienek do wpisania danych ) , jednak nigdzie nie spotkałem takiego sposobu podawania koordynatów. Dlaczego nie można zrobić jak automapie na Windowsa , żeby użytkownik mógł sobie wybrać jeden z trzech systemów. Problem istnieje od kilka lat i był zgłaszany, jednak twórcy tej wersji automapy jakoś ignorują ten temat. Jestem zniesmaczony, bo zakupilem licencję i praktycznie mam mocno ograniczone działanie w/w zakresie.

Zgadzam się. Niestety w AutoMapie dla systemu Android brakuje wielu funkcji, znanych z wersji na Windows. Wyszukiwanie współrzędnych geograficznych w różnych formatach było możliwe w pierwszej wersji wyszukiwania głosowego. Po wprowadzeniu nowego wyglądu okna wyszukiwania ta opcja przestała działać. Kiepsko to wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.