Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 5.7.13!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 5.7.13!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 5.7.13 i nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Obecnie jest to wersja beta, ale można ją zainstalować i sprawdzić działanie na swoim urządzeniu.

Aktualizacja w nocy

Pierwszą nowością w wersji 5.7 AutoMapy dla systemu Android jest możliwość aktualizacji danych mapowych (map i SmartRoutes) w nocy. Gdy zostaną opublikowane nowe dane, a program to wykryje, wyświetli się okno z możliwością włączenia automatycznej aktualizacji danych mapowych nocą.

AutoMapa Android - Informacja o aktualizacji w nocy
Informacja o aktualizacji w nocy

Opcja automatycznej aktualizacji w nocy zadziała gdy:

  1. urządzenie podłączone jest do ładowarki lub poziom baterii przekracza 20%;
  2. urządzenie ma dostęp do internetu przez Wi-Fi.

Okno z informacją o konfiguracji aktualizacji umożliwia:

  1. włączenie mechanizmu automatycznej aktualizacji w nocy;
  2. pobranie danych od razu, co wiąże się z przełączeniem do okna „Pobieranie„, zaznaczenie aktualizacji do pobrania i kliknięciu przycisku „Pobierz wybrane„;
  3. możliwość wyłączenia automatycznej aktualizacji dla kolejnych publikacji danych mapowych.

Zestawy słuchawkowe Bluetooth bez A2DP

W ustawieniach AutoMapy 5.7 została dodana możliwość włączenia obsługi zestawów słuchawkowych, które nie obsługują standardu A2DP.  Można to zrobić, wchodząc w menu „Opcje„, następnie „Ustawienia” i w sekcji „Dźwięki„, klikając „Bluetooth…„.

AutoMapa Android - Ustawienia Bluetooth
Ustawienia Bluetooth

Ustawienia Bluetooth w AutoMapie 5.7 poza możliwością włączenia przesyłania dźwięków na zestaw słuchawkowy nieobsługujący A2DP, umożliwia skonfigurowanie opóźnień przesyłania komunikatów. Zestawy słuchawkowe w innym czasie mogą przesyłać dźwięki, więc ustawieniem „Opóźnienie komunikatów” można poprawić synchronizację komunikatów.

Widoczne warstwy

Kolejną zmianą w AutoMapie 5.7 jest nowe okno, które zostało nazwane „Widoczne zmiany„. Okno dostępne jest w miejscu poprzedniego okna „POI„, czyli na dolnej belce, obok przycisku „Ustawienia„.

AutoMapa Android - Okno Widoczne warstwy
Okno Widoczne warstwy

Okno „Widoczne warstwy” umożliwia szybkie włączenie i wyłączenie takich elementów mapy, jak:

  • Budynki
  • Sygnalizacja świetlna
  • Numery posesji
  • Transport
  • POI (obiekty użyteczności)

W oknie „Widoczne warstwy” dodatkowo można skonfigurować wyświetlanie i ostrzeganie dla wybranych kategorii POI. Opcja ta dostępna jest po kliknięciu pozycji „POI (obiekty użyteczności)” i wygląda tak, jak w poprzedniej wersji, co wizualnie nie pasuje do nowego okna.

Inne zmiany w wersji 5.7

Wersja 5.7 AutoMapy dla systemu Android zawiera poprawki związane z emisją dźwięków i poprawki stabilności, ale również opcję, której nie ma na liście zmian.

Od wersji 5.7 program sprawdza, czy w urządzeniu mamy wyciszone dźwięki. Jeżeli tak jest, po uruchomieniu programu wyświetlane jest czerwone okno z informacją o wyciszonych dźwiękach.

AutoMapa Android - Informacja o wyciszonym urządzeniu
Informacja o wyciszonym urządzeniu

Jest to ciekawa koncepcja i może się wielu osobom przydać, ale dla osób korzystający z programu bez komunikatów dźwiękowych jest to bardzo irytujące rozwiązanie. Komunikat wyświetla się nie tylko podczas uruchamiania programu, ale również po kliknięciu przycisku startu nawigowania.

Mam nadzieję, że w wersji oficjalnej zostanie to zmienione i będzie można wyłączyć ten komunikat. Sam często jeżdżę bez dźwięków, więc nie chciałbym, aby co chwilę ten komunikat mi się wyświetlał.

AutoMapa 5.7.1

Wersja 5.7.1 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Pewnie poprawiono błędy znalezione w wersji 5.7.0.

AutoMapa 5.7.2

AutoMapa 5.7.2 nie zawiera zaktualizowanej listy zmian, co może sugerować, że zawiera tylko poprawki znalezionych błędów. Natomiast po pierwszym uruchomieniu tej wersji od razu widać zmianę. Został zmieniony ekran startowy programu oraz „O programie„.

AutoMapa dla Android - Ekran startowy
Ekran startowy

AutoMapa 5.7.3

W AutoMapie 5.7.3 również nie została zaktualizowana lista zmian.  Zatem zawiera poprawki znalezionych błędów.

AutoMapa 5.7.4

AutoMapa w wersji 5.7.4 jest kolejną wersją, która nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. To oznacza, że zostały w niej poprawione znalezione błędy.

AutoMapa 5.7.5

Wersja 5.7.5 nie zawiera zaktualizowanej listy zmian, porównując ją do testowej i oficjalnej wersji 5.7.4. Z tego można wywnioskować, że zawiera poprawki związane ze stabilnością aplikacji,

AutoMapa 5.7.6

Kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android nie otrzymała większych zmian. Wersja 5.7.6 zawiera tylko poprawki znalezionych błędów.

AutoMapa 5.7.7

AutoMapa w wersji 5.7.7 tak, jak poprzednicy nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Poprawiono w niej pewnie tylko błędy znalezione w wersji 5.7.6.

AutoMapa 5.7.8

Jakieś zmiany w wersji 5.7.8? Ponownie prawdopodobnie tylko poprawki znaleziony błędów. Sądzę tak, ponieważ lista zmian nie została zaktualizowana.

AutoMapa 5.7.9

AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.7.9 nie zawiera zaktualizowanej listy zmiany. To oznacza, że poprawiono w niej stabilność.

AutoMapa 5.7.10

Linia 5.7 AutoMapy dla systemu Android to jedna z najczęściej aktualizowanych wersji, która z każdą kolejną wersją zawiera tylko poprawki znalezionych błędów. Wersja 5.7.10 to dziewiąta wersja, która nie zawiera zaktualizowanej listy zmian, a tym samym tylko poprawki znalezionych błędów.

AutoMapa 5.7.11

Tradycyjnie już wersja 5.7.11 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Wersja ta zawiera poprawki znalezionych błędów.

AutoMapa 5.7.12

Wersja 5.7.12 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmiany. Można się w niej spodziewać tylko poprawek znalezionych błędów.

AutoMapa 5.7.13

Co można napisać o wersji 5.7.13 AutoMapy dla systemu Android? To samo, co dla wielu wcześniejszych kompilacji. Brak listy zmian, co oznacza kolejne poprawki znalezionych błędów.

Zmiany w wersji 5.7:

  • Automatyczne pobieranie map i aktualizacji w nocy (tylko po Wi-Fi i kiedy masz minimum 20% baterii albo najlepiej podłączenie do ładowarki)
  • Możliwość włączenia przesyłania dźwięków na zestaw słuchawkowy Bluetooth, nieobsługujący trybu A2DP
  • Poprawiony mechanizm emisji dźwięku (i próbki dźwiękowe) dla nagrań lektorów
  • Poprawki stabilności programu
  • Aktualizacja okna „O programie”
  • Nowe okno „Widoczne warstwy”, które umożliwia szybkie włączenie i wyłączenie elementów mapy

Wymagania systemu Android:

  • Od 4.1

Aktualizacja:

  • 2020-09-24

Kompilacja:

  •  5.7.13.3391

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 5.7.11!„. Natomiast z listą starczych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do beta testów.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.