Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 5.8.3!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 5.8.3!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 5.8.3 i nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Obecnie jest to wersja beta, ale można ją zainstalować i sprawdzić działanie na swoim urządzeniu.

AutoMapa Android Powiększona mapa Europy
Powiększona mapa Europy

Powiększenie obszaru mapy Europy

Najważniejszą zmianą w AutoMapie 5.8 dla systemu Android jest możliwość pobrania powiększonej mapy Europy. Ta mapa została oznaczona numerem Europe_2009_6.1222_E063.

Nowa mapa umożliwia nawigowanie po Wyspach Kanaryjskich, Islandii, Wyspach Owczych czy Cyprze. To są miejsca, których użytkownikom AutoMapy zapewne brakowało, w szczególności podczas wakacyjnych podróży.

AutoMapa Android Wyspy Kanaryjskie
Wyspy Kanaryjskie

Przy okazji wprowadzenia obsługi takiej mapy, zostały skorygowane kolory granicy w trybie nocny. Właściwie, to dla nocnej skórki mapy.

AutoMapa Android Powiększona mapa Europy w trybie nocnym
Powiększona mapa Europy w trybie nocnym

Pozostałe zmiany w wersji 5.8.0

Poza obsługą powiększonej mapy Europy, wersja 5.8.0 zawiera wiele poprawek. Poprawiono aktualizację map, logowanie do MapCloud, wyznaczanie tras, wyszukiwanie adresów, komunikaty głosowe, działanie subskrypcji oraz stabilność.

Na liście zmian zabrakło nowej funkcjonalności, która widoczna jest dopiero po wyznaczeniu trasy. Tą funkcjonalnością jest dodatkowy sposób informowania o najbliższym manewrze. Gdy zbliżamy się do manewru, to na górnym systemowym pasku ikona AutoMapy zamienia się na ikonę manewru. Dodatkowo po wysunięciu systemowych notyfikacji również taką informację widać, ale z dodatkowym komunikatem o odległości i ulicy, w jaką będziemy wjeżdżali.

AutoMapa Android Informacja o najbliższym manewrze w powiadomieniach
Informacja o najbliższym manewrze w powiadomieniach

Z jednej strony takie rozwiązanie może być przydatne, gdy przełączyliśmy się na inną aplikację. Z drugiej jednak te informacje są zbyt małe i podczas jazdy trudno by było z nich skorzystać.

AutoMapa 5.8.1

Wersja 5.8.1 AutoMapy dla systemu Android co prawda zawiera zaktualizowaną listę zmian, ale wygląda ona tylko na przeredagowaną. Zmiany są takie, jak w wersji 5.8.0, ale trochę inaczej opisane. Brakuje również kilku punktów, które podane były wcześniej:

 • Poprawa wyglądu przycisku z nazwą kanału w CB
 • Poprawka trybu ciemnego dla Xiaomi
 • Poprawa błędu zmiany tupu trasy alternatywnej
 • Zmiana koloru granicy w trybie nocnym

AutoMapa 5.8.2

Wersja 5.8.2 AutoMapy dla systemu Android nie posiada zaktualizowanej listy zmian, co świadczy o poprawieniu tylko błędów znalezionych w wersji 5.8.1.

AutoMapa 5.8.3

Wersja 5.8.3 AutoMapy dla systemu Android nie posiada zaktualizowanej listy zmian. Podobnie jak poprzednik. W związku z tym można wnioskować, że zawiera tylko poprawki stabilności.

Zmiany w wersji 5.8.1:

 • powiększyliśmy widoczne obszary na mapie (pojawiła się Islandia, Wyspy Owcze, Cypr, Cypr Północny
 • oraz nanieśliśmy poprawki w zakresie:
  • aktualizacji map
  • logowania do MapCloud
  • wyznaczania tras i wyszukiwania adresów
  • komunikatów głosowych
  • działania subskrypcji
  • stabilności aplikacji

Wymagania systemu Android:

 • Od 4.1

Aktualizacja:

 • 2020-10-23

Kompilacja:

 • 5.8.3.3428

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 5.8.2!„. Natomiast z listą starczych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do beta testów.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.