Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 6.3.4 Beta!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 6.3.4 Beta!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 6.3.4 Beta, ale nie zawiera zaktualizowanej listy zmian, choć zmianę widać podczas pierwszej instalacji.

AutoMapa 6.3.0

AutoMapa 6.3.0 zawiera kilka poprawek. Poprawiono obsługę promocji „Odbierz kawę w BP„, wyznaczanie tras i obsługę punktów pośrednich trasy (VIA). Od tej wersji punkty pośrednie można ustawiać blisko siebie, czyli tak, jak było wiele wersji wcześniej.

Poza poprawkami na liście zmian widać pozycję, która sugeruje zmianę wartości dla opcji „komunikuj prosto gdy„. Niestety nie widzę zmiany dla tej opcji. Nadal domyślną wartością jest „Ponad 1.5 km„, czyli tak, jak było w poprzednich wersjach.

Ostatnią pozycją na liście zmian jest informacja o przygotowaniu do obsługi Android Auto. Z tej funkcjonalności mogą już skorzystać testerzy wersji Alfa.

AutoMapa 6.3.1

Wersja 6.3.1 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Może to oznaczać poprawki stabilności, ale poza tym umożliwia testowej mapy Polski, która została oznaczona numerem 21.07.

AutoMapa 6.3.2

Nowa wersja AutoMapy dla systemu Android, która została oznaczona numerem 6.3.2, nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Może to oznaczać poprawki stabilności programu.

AutoMapa 6.3.3

Wersja 6.3.3 AutoMapy dla systemu Android zawiera zaktualizowaną listę zmian, z której dowiemy się o poprawkach związanych z wyznaczaniem tras z punktami pośrednimi, czy tras ciężarowych. Poprawiono w tej wersji ostrzegania o radarach, które znajdują się poza mapą Polski. W poprzedniej wersji niestety użytkownicy nie byli ostrzegani o radarach. Do tego zostały wprowadzone kolejne poprawki sterowania głosowego i stabilności.

AutoMapa 6.3.4

Wersja 6.3.4 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. W związku z tym można by było spodziewać się poprawek stabilności. Natomiast gdy instalujemy od nowa program, to widać, że został zmodyfikowany ekran pobierania map. Teraz na nim wyświetlają się różne grafiki, pokazujące wygląd programu.

AutoMapa Android 6.3.4 - Nowe okno pobierania
Nowe okno pobierania

Niestety ta zmiana spowodowała, że nowe okno pobierania wyświetla się tylko w trybie portretu. Według mnie jest to błędne założenie, ponieważ wiele osób korzysta z urządzeń, które mają ekran ustawiony poziomo.

Zmiany w wersji 6.3.3:

  • Poprawki wyznaczania tras z punktami VIA
  • Poprawki wyznaczania tras, w tym ciężarowych
  • Poprawki ostrzegania o radarach w Europie
  • Poprawki sterowania głosowego
  • Poprawki stabilności
  • Przygotowujemy wdrożenie Android Auto

Aktualizacja:

  • 2021-07-13

Kompilacja:

  • 6.3.4.3866

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 6.3.3!. Natomiast z listą starszych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do betatestów.

Korzystanie z wszystkich funkcji programu dostępnych dla danego urządzenia wymaga wniesienia odpowiedniej opłaty. Ceny i sposoby wniesienia opłaty opisałem w artykule „Opłaty za korzystanie z AutoMapy dla systemu Android„.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.