Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 7.7.14 Beta!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 7.7.14 Beta!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 7.7.14 i przeznaczona jest dla użytkowników zapisanych do betatestów.

AutoMapa 7.7.0

Według listy zmian wersja 7.7.0 zawiera tylko poprawki stabilności i wyznaczania tras. Natomiast gdy instalujemy program od nowa możemy zauważyć, że zostało zmienione okno wyboru planu subskrypcji. Poza delikatnie zmienionym wyglądem pojawiła się opcja, która umożliwia przywrócenie subskrypcji włączonej w Google Play lub AppGallery.

AutoMapa Android 7.7.0 - Wybór planu subskrypcji
Wybór planu subskrypcji

Można również zauważyć, że ta wersja zawiera nowe przyciski, które dostępne są dla adresów z historii lub szukanych w wyszukiwarce online (jednopolowej). Teraz wyglądają tak, jak dla punktów ulubionych. Niestety taka zmiana nie została wprowadzona dla przycisków w menu Trasa, co nie wygląda spójnie.

AutoMapa Android 7.7.0 Nowe przyciski w menu Szukaj
Nowe przyciski w menu Szukaj

AutoMapa 7.7.2

Wersja 7.7.2 nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Można po niej spodziewać się tylko poprawek stabilności.

AutoMapa 7.7.3

Wersja 7.7.3 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Zawiera kolejne poprawki stabilności i wyznaczania tras.

AutoMapa 7.7.4

Wersja 7.7.4, tak samo, jak dwie poprzednie wersje, nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Oznacza to kolejne poprawki stabilności i wyznaczania tras.

AutoMapa 7.7.5

Szósta wersja AutoMapy dla systemu Android z gałęzi 7.7 tak, jak poprzednia wersja, nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Można po niej spodziewać się poprawek stabilności i wyznaczania tras.

AutoMapa 7.7.6

Wersja 7.7.6 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Można spodziewać się, że zawiera kolejne poprawki błędów.

AutoMapa 7.7.7

Kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android, która została oznaczona numerem 7.7.7 nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Można się w niej spodziewać kolejnych poprawek stabilności.

AutoMapa 7.7.8

Wersja 7.7.8 AutoMapy dla systemu Android, poza poprawkami stabilności i wyznaczania tras ma kilka zmian dla Android Auto.  W wersji 7.7.8 została dodana kontrolka, która wyświetla prędkość, z jaką jedziemy, gdy trasa nie jest wyznaczona. Wcześniej ta kontrolka wyświetlała się tylko po wyznaczeniu trasy. Kolejna zmiana to poprawki dla obsługi komunikatów Turn-By-Turn oraz dla podzielonego ekranu. W przypadku podzielonego ekranu nie będą już wyświetlać się informacje o manewrach jako powiadomienia.

AutoMapa 7.7.9

Wersja 7.7.9 AutoMapy dla systemu Android posiada podobną listę zmian, jak poprzednia wersja. Różnicą ją informacja o poprawkach w obsłudze GPS.

AutoMapa 7.7.10

Wersja 7.7.10 AutoMapy dla systemu Android przede wszystkim posiada zmiany związane z punktami ulubionymi. W tej wersji po wybraniu kliknięciu punktu ulubionego na mapie i wywołaniu belki z opcjami, pojawi się opcja Edytuj, która wywołuje okno edytowania tego punktu ulubionego.

AutoMapa Android 7.7.10 Menu dla punktu ulubionego
Menu dla punktu ulubionego

Drugą zmianą w obsłudze punktów ulubionych jest możliwość usunięcia punktu ulubionego z okna edycji. W tym oknie pojawił się przycisk Usuń.

AutoMapa Android 7.7.10 Edytowanie punktu ulubionego
Edytowanie punktu ulubionego

Pozostałe zmiany dotyczą poprawek. Poprawki dotyczą stabilności, wyznaczania tras, kasowania tras w menu Wczytaj trasę i wyświetlania postępu pobierania map oraz danych SmartRoutes.

AutoMapa 7.7.11

Według listy zmian AutoMapa dla systemu Android w wersji 7.7.11 zawiera tylko poprawki stabilności i wyznaczania tras. Natomiast nie jest tak do końca, ponieważ umożliwia pobranie testowej mapy  Polski w wersji 23.05.

AutoMapa 7.7.12

Nowa wersja AutoMapy dla systemu Android, która została oznaczona numerem 7.7.12, podobnie jak poprzednia, nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. W związku z tym można uznać, że posiada kolejne poprawki stabilności i drobnych błędów.

Poprawiona AutoMapa 7.7.12

Wydana zaledwie dzień po publikacji wersji 7.7.12 nowa wersja, która oznaczona jest tym samym numerem, nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Nie oznacza to jednak, że nie ma nowości. Widać, że zawiera zmodyfikowany wygląd tabliczek, które wyświetlają odległość do POI. Teraz te tabliczki nie wyświetlają kolorowych ikon, jak wcześniej, a do tego są większe, co według mnie nie wygląda dobrze.

AutoMapa 7.7.12 Nowy wygląd tabliczek z odległością do POI
Nowy wygląd tabliczek z odległością do POI

AutoMapa 7.7.13

Wersja 7.7.13 AutoMapy dla systemu Android podobnie, jak poprzednia wersja nie ma zaktualizowanej listy zmian. Natomiast widać w niej, że zostało poprawione wyświetlanie tabliczek z ostrzeganiem o POI. Nie są już takie duże.

AutoMapa 7.7.13 Nowa tabliczka ostrzegania o POI
Nowa tabliczka ostrzegania o POI

AutoMapa 7.7.14

Wersja 7.7.14 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Nie widać również w niej nowości, więc można spodziewać się poprawek stabilności i drobnych błędów.

Zmiany w wersji 7.7.14:

  • Poprawki stabilności
  • Poprawki wyznaczania tras

Mapa 23.05

Oto, co nowego na mapach:

  • duże zmiany w organizacji ruchu na budowie S7 od Czosnowa do węzła przy lotnisku Warszawa Modlin.

Ponadto, przygotowaliśmy do odblokowania (w chwili faktycznego oddania do użytku):

  • tunel drogowy w Świnoujściu;
  • nowy przebieg DK79 wraz z wiaduktem drogowym w Jaworznie;
  • odcinek S61 Podborze – Śniadowo;
  • Aleję Stabłowicką we Wrocławiu;
  • zachodnie obejście Zielonek w ciągu DW794 (Trasa Wolbromska).

Aktualizacja:

  • 2023-05-12

Kompilacja:

  • 7.7.14.5810

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 7.7.13 Beta!. Natomiast z listą starszych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do betatestów.

Korzystanie z wszystkich funkcji programu dostępnych dla danego urządzenia wymaga wniesienia odpowiedniej opłaty. Ceny i sposoby wniesienia opłaty opisałem w artykule „Opłaty za korzystanie z AutoMapy dla systemu Android„.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.