Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została wydana AutoMapa 4.5 dla systemu Android!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została wydana AutoMapa 4.5 dla systemu Android!

AutoMapa 4.5 po kilku wersjach testowych (beta) została udostępniona na stronie www.AutoMapa.pl i w Google Play. Ma wiele istotnych poprawek, więc warto wykonać aktualizację.

AutoMapa dla Android
AutoMapa dla Android

AutoMapa 4.5 jest trzecią aktualizacją programu w tym roku. Zawiera poprawki dotyczące wyszukiwania kodów pocztowych, wyznaczania tras, wyświetlania obiektów systemu AutoRadar oraz działania na niektórych urządzeniach.

W poprzedniej wersji dodano wyświetlanie współrzędnych GPS w menu kontekstowym, gdy wybierzemy jakiś adres lub miejsce na mapie. W tej wersji dodano wyświetlanie współrzędnych w oknie dodawania punktów ulubionych w trybie nawigacji.

Dodawanie punktu Ulubionego z aktualnej pozycji w AutoMapie dla systemu Android
Dodawanie punktu Ulubionego z aktualnej pozycji

Kolejną dosyć istotną zmianą jest dodanie obsługi linków w oknie z opisem POI. Teraz podczas przeglądania opisów punktów użyteczności publicznej, jeżeli będziemy chcieli otworzyć stronę internetową danego obiektu, to wystarczy kliknąć odsyłacz, który uruchomi tę stronę internetową w przeglądarce.

Opis punktu użyteczności publicznej w AutoMapie dla systemu Android
Opis punktu użyteczności publicznej

Została zmodyfikowana opcja wyszukiwania numerów posesji w miejscowościach, które nie posiadają nazw ulic. Do tej pory, aby wyszukać numer posesji w takiej miejscowości, w wyszukiwarce ulic należało powtórzyć nazwę miejscowości. W tej wersji wyszukiwarka ulic umożliwia wyszukiwanie ulic w okolicznych miejscowościach. Natomiast w celu wyszukania numeru posesji należy wybrać opcję Pokaż adresy z miasta.

Opcja "Pokaż adresy z miasta" w AutoMapie dla systemu Android
Opcja „Pokaż adresy z miasta”

AutoMapa 4.5 zawiera również poprawkę dotyczącą wyświetlania przebiegu trasy. Czasami przebieg trasy nie wyświetlał się na mapie.  Od tej wersji nie powinno być z tym problemu.

Zmiany:

 • Zmiana wyszukiwania w miejscowościach bez nazw ulic. Po wybraniu opcji „Pokaż adresy z miasta” prezentowana jest numeracja
 • Usprawnienie wyszukiwania kodów pocztowych
 • Dodanie możliwości wyświetlania współrzędnych GPS podczas dodawania punktu ulubionego
 • Obsługa linków z okna opisu POI
 • Usprawnione wyświetlanie obiektów AutoRadaru
 • Poprawki wyznaczania tras
 • Poprawki stabilności
 • Wsparcie dla ekranów w formacie 18:9

Wymagania systemu Android:

 • 4.0.1.3–7

Aktualizacja:

 • 2017-06-21

Kompilacja:

 • 4.5.0.1515

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się w wpisie Została wydana AutoMapa 4.4 dla systemu Android!.

Plik instalacyjny do samodzielnej instalacji można pobrać ze strony www.AutoMapa.pl z działu PobierzAktualna Wersja (pobierz) i AutoMapa dla Androida.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.